Zaplanuj weekend bez… piłki


Nie tylko piłką Polska i Poznań żyje. Dla tych, którzy chcą odpocząć od emocji, albo wprowadzić się w nastrój przed wieczornymi w Poznaniu proponujemy dwie ciekawe imprezy, które odbędą się w nadchodzący weekend w Poznaniu. W sobotę na Śródce odbędzie się III Średniowieczny Targ Śródecki, a w niedzielę dla dzieci Helen Doron Early English organizuje Rodzinny Piknik, który odbędzie się w parku Cytadela na łące sportowej pod Dzwonem Pokoju.

Średniowieczne targowisko, pokaz walki rycerskiej, szewc – kaletnik, zbrojmistrz, kat, zielarka, skryba, gra uliczna – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców Śródki i wszystkich gości w najbliższą sobotę 23 czerwca 2012r.

III Średniowieczny Targ Śródecki to kolejna edycja inicjatywy lokalnej, której współorganizatorem jest Centrum Działań Środowiskowych „Śródka”.  Przedsięwzięcie nawiązuje do tradycji tego miejsca – nazwa Śródka pochodzi od Średniowiecznych Targów, które w tym miejscu odbywały się co środę. W ten jeden dzień mieszkańcy Poznania będą mieli możliwość podróży w czasie do epoki średniowiecza i przywrócenia Śródce targowego charakteru.

– Zależy nam na tym aby, „Średniowieczny Targ Śródecki” stał się imprezą cykliczną, powtarzaną co rok. Chcemy aby wpisał się w tradycję lokalną i stał integralną częścią życia mieszkańców Śródki i okolic – mówi Anna Żygulska, lider Centrum Działań Środowiskowych „Śródka”.

– Chcemy aby, oprócz dobrej zabawy, impreza miała charakter integrujący nie tylko mieszkańców ale i partnerów lokalnych z tego rejonu – dodaje Patrycja Wosińska – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Śródki i Okolic „Śródeja”.

Między godz. 10.00 a 16.00 ul. Filipińska stanie się Średniowiecznym Targiem. Będzie okazja do zrobienia sobie zdjęcia w stroju średniowiecznym, zbudowania i obejrzenia makiety grodu średniowiecznego. Będzie także muzyka, taniec i instrumenty z epoki. Dla koneserów smaku znajdzie się i coś do degustacji, jak choćby sok z brzozy czy podpłomyki. O godzinie 12.00 odbędzie się koncert Jacka Kowalskiego. Przeprowadzona zostanie także gra uliczna związana ze Śródką.

 

Piknik na Cytadeli

 

kangur

 

To propozycja wyjątkowego zakończenie roku szkolnego podczas imprezy plenerowej. W programie organizatorzy planują występy uczniów Centrów Helen Doron, przedstawienia teatralne oraz anglojęzyczne zabawy i aktywności dla dzieci.

Motywem przewodnim wydarzenia jest hasło „Every Day is Green Day with GreenTech”, a dzieci poza zabawą będą miały okazję poznać proekologiczne nawyki. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele różnych atrakcji dla dzieci, m.in. „eco-ride”, czyli przejażdżkę elektrycznym melexem, konkursy z nagrodami oraz wielkie bańki mydlane, w których będzie można spędzić krótką chwilę. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w zabawach z językiem angielskim, przygotowanych dla nich w kilku bazach oraz zmierzyć się z zadaniami pro-ekologicznymi w eco-bazach. Zorganizowany zostanie także konkurs na wykonanie rzeźby z masy solnej. Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody.

Uczniowie z poznańskich Centrów Helen Doron Early English,  dzieci w wieku od roku do dwunastu lat zaśpiewają dla publiczności kilka piosenek w języku angielskim. Ponadto wystąpią w roli młodych aktorów w przedstawieniach anglojęzycznych „The Princess and the Pea”, „Little Red Riding Hood” oraz „The Billy Goats Gruff”. Scenografia i stroje małych aktorów do przedstawienia „The Elves and the Shoemaker” zostaną wykonane wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku.

Wstęp: wolny od godziny 14.oo do 18.oo.  Park Cytadela na łące sportowej pod Dzwonem Pokoju.

jp

Fot. Helen Doron Early English

1 komentarz

  1. Agnieszka pisze:

    Wreszcie coś co nie jest o piłce :)

Dodaj komentarz