Zakup z zyskiem – inwestowanie w mieszkania na wynajem


Rynek najmu w Poznaniu wciąż się rozwija. Wielu, posiadając nadwyżkę kapitału, lokuje swoje oszczędności w nieruchomości. Inwestowanie w mieszkania to decyzja, która zawsze się opłaca. Szczególnie, gdy kupić można kilka lokali, a za opłaty transakcyjne (notarialne, sądowe, własnościowe) zapłacić tylko raz.   

Wybierając lokale na wynajem warto zwrócić uwagę na wiele aspektów. Poza lokalizacją (dogodną pod względem komunikacyjnym, z dobrym zapleczem edukacyjnym i usługowo-handlowym), czy funkcjonalnym układem pomieszczeń, ważne są również koszty okołotransakcyjne, a więc sporządzenie aktów notarialnych, opłaty sądowe czy wydatki związane z uruchomieniem i obsługą kredytu (jeśli kupujący takowym się wspiera). Tak powinna funkcjonować rozsądna inwestycja, która przy optymalnym rozwiązaniu finansowym, spłaci się już po 15 latach.

Deweloper Quadro Development, realizujący osiedla Bosa7 i Sielska14 w Poznaniu buduje między innymi dedykowane dla inwestorów oraz dużych rodzin ponad 100-metrowe powierzchnie. Mieszkania inwestycyjne (113,3 m kw. na Bosej i 101,7 m kw. na Sielskiej) można tak zaaranżować, by stały się trzema niezależnymi lokalami. W praktyce każda z wydzielonych przestrzeni będzie posiadała własną łazienkę i aneks kuchenny.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz