Zakup mieszkania to najlepsza inwestycja


Zakup mieszkania z myślą o wynajmie to wciąż najpewniejsze rozwiązanie, aby ulokować nadwyżkę kapitału. Odpowiednio zaplanowana inwestycja może być alternatywą dla lokaty bankowej i pomoże chronić majątek.

Biorąc pod uwagę całe spektrum branży nieruchomości, jest mnóstwo powodów, dla których kupujemy mieszkania. Klienci decydują się na zmianę lokum, kiedy rozpoczynają nowy etap w życiu, czyli zakładają rodzinę, przeprowadzają się do innego miasta, czy po prostu chcą spełnić swoje marzenia o własnym M. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że coraz więcej mieszkań klienci na rynku kupują inwestycyjnie. Oznacza to, że osoba posiadająca nadwyżkę kapitału, nabywa lokal, a następnie go wynajmuje. Dzięki temu lokuje oszczędności w podmiot, który nie straci na wartości, a będzie niezmiennie atrakcyjny. Rentowność takiej inwestycji na rynku nieruchomości jest wielce prawdopodobna, a długoterminowy wynajem może zapewnić, w zależności od lokalizacji oraz wielu innych czynników, stopę zwrotu 4-5 procent w skali roku. Dla porównania, lokaty bankowe, to oprocentowanie 2-3 procent.

Zainteresowaniem klientów inwestycyjnych cieszą się nie tylko kameralne lokale blisko centrum Poznania. Oczywiście nadal mają wzięcie, ale rynek nieruchomości podpowiada, że chętni na wynajmowanie są też w innych miejscach. Doskonale to ilustruje przykład podpoznańskiej Dąbrówki, w gminie Dopiewo, gdzie inwestycje Leśna Polana i Osada Leśna rozwija Linea Deweloper.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz