Zakopower, Daukszewicz, Andrus na gali 10-lecia Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”


Fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” założona została w 2007 roku przez aktora komediowego i satyryka Bohdana Smolenia; w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji 18 października o godzinie 19 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu odbędzie się uroczysta gala. Przed publicznością wystąpią m.in. Krzysztof Daukszewicz oraz Kabaret Młodych Panów, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Rolę gospodarza i prowadzącego obejmie Artur Andrus. Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

W programie nie zabraknie oczywiście występów podopiecznych „Stworzeń Pana Smolenia”, będzie można także obejrzeć wystawę prac konkursowych i galerię zdjęć Pana Jacka Kulma. Wystąpi także piewca poznańskiej gwary – Juliusz Kubel i zespół taneczny Dallas Country. Na gości czeka zatem wiele atrakcji, w tym słodki poczęstunek i kawa.

W trakcie gali nie zabraknie również czasu na przegląd wydarzeń i sukcesów z minionych dziesięciu lat oraz krótkiej prezentacji przedstawiającej prowadzone przez Fundację zajęcia z hipoterapii, z której korzystają osoby z niepełnosprawnością. To jedna z nielicznych terapii, po której pacjentom nie śpieszno do domu, zwykle zostają dłużej, żeby odetchnąć, porozmawiać, zatrzymać czas choć na chwilę.

„To miejsce niezwykłe” – mówią często rodzice małych podopiecznych, których jest tu spore grono – z tej formy terapii korzysta regularnie około 150 dzieci. By przynosiła ona zamierzone efekty, potrzebna jest systematyczna praca, upór i wytrwałość. A każdy, najdrobniejszy nawet sukces jest powodem do radości.

„Jestem najbogatszym człowiekiem świata, ponieważ codziennie odbieram wynagrodzenie za swoją pracę w najcenniejszej walucie – dziecięcych uśmiechach”- powiedział kiedyś znany hipoterapeuta Charles Fletcher. Potwierdzają te słowa terapeuci pracujący w Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”. Nie ma tutaj przypadkowych osób, ponieważ hipoterapia to nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także, a może przede wszystkim pasja, wrażliwość, wielkie serce i otwarcie na drugiego człowieka.

Życzeniem Bohdana Smolenia było, by Fundacja trwała i rozwijała się dalej. Aby jednak tak się mogło stać, potrzebne są środki.

Możecie Państwo mieć w tym swój udział, kupując bilet czy przekazując 1% podatku. Każda pomoc jest bezcenna!

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystej gali – dobrze się bawiąc, można jednocześnie wesprzeć dzieło Bohdana Smolenia! Bilety do nabycia za pośrednictwem serwisu internetowego www.ticketpro.pl oraz w salonach Empik, Saturn i Media Markt oraz kawiarni – cukierni Pawlova. Informacje dodatkowe oraz rezerwacje biletów grupowych pod numerem telefonu 577 712 650.

Dzięki Twojej pomocy i ludziom dobrej woli możemy dalej robić to, co dobre.

Mielismy dla Czytelników dwa dwuosobowe zaproszenia.

Konkurs trwał do 16 października do godz. 20. Laureatów poinformujemy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

1 komentarz

  1. Otto Frackowiak napisał(a):

    Niech pamiec o Panu Smoleniu trwa wiecznie bo takich ludzi sie nie zapomina.

Dodaj komentarz