Zakończył się remont Oddziału Rehabilitacyjnego Szpitala w Puszczykowie


Remont Oddziału Rehabilitacyjnego zaczął się na początku kwietnia – choć w tym przypadku dużo odpowiedniejszym jest określenie – przebudowa. Ze starego oddziału zostały właściwie tylko mury –  zmieniła się zarówno część hotelowa jak i pokoje personelu medycznego. Przybyło także nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. W środę mogli się o tym przekonać pierwsi pacjenci.

– Inwestycja ta zapewni wysoki komfort pracy lekarzom i pielęgniarkom, ale przede wszystkim podnosi jakość opieki nad chorymi. Mamy teraz nowoczesną i jedną z lepszych lecznic w regionie, a nawet w kraju. A z kolejnym, tak nowoczesnym oddziałem, staje się jeszcze bardziej konkurencyjna na rynku usług medycznych – podkreśla Jan Grabkowski Starosta Poznański.

W czasie remontu pacjenci przyjmowani byli w innej części szpitala, bo Oddział w tym czasie nie przestał działać! Dziś efekt końcowy znacznie przewyższył oczekiwania.

Na oddziale do dyspozycji pacjentów są 32 łóżka. Jest jedna sala czteroosobowa,  dwa pokoje pojedyncze – w tym tak zwana izolatka, a pozostałe sale są dwuosobowe.  Każda ma własny węzeł sanitarny. Komfortowe łazienki są pozbawione barier architektonicznych i urządzone z dbałością  o pacjentów poruszających się na wózkach.

Ponieważ na Oddziale przebywają często pacjenci z bardzo ograniczaną sprawnością ruchową zakupiono specjalny fotel umożliwiający skorzystanie z prysznica. Dzięki temu urządzeniu pielęgniarka – bez dźwigania pacjenta – może pomóc mu skorzystać z natrysku nawet w pozycji leżącej. To ogromne ułatwienie dla chorych i przede wszystkim pielęgniarek. Pobyt na Oddziale jest długi,  co najmniej trzytygodniowy,  dlatego każdy z pacjentów ma do dyspozycji zamykaną szafę, w której może przechowywać rzeczy osobiste.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz