Zagrają dla Michała w Komornikach


11 listopada o godzinie 9 na stadionie w Komornikach rozpocznie się akcja charytatywna, której celem jest pomoc w leczeniu 8-letniego Michała. Potrwa do godz. 16. Patronat nad imprezą objął Urząd Gminy Komorniki oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach.

 

11 listopada w Komornikach zorganizowana zostanie akcja charytatywna „Gramy dla Michała”, której głównym celem jest pomoc w leczeniu 8-letniego Michała chorego na neuroblastomę.

Michał jest uczniem drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach. Kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego zaczął oskarżać się na bóle pleców, które każdego dnia stawały się coraz silniejsze. Rutynowe badana nie wykazały jednak nic niepokojącego. Z czasem chłopiec skarżył się jeszcze na bóle nóg – nie był w stanie samodzielnie przejść kilkunastu kroków. Po szczegółowych badaniach okazało się, że 8-latek jest poważnie chory na neuroblastomę (inaczej nerwiak zarodkowy) – rodzaj nowotworu złośliwego układu nerwowego.

W programie wydarzenia przewidziane są m.in.: turniej piłki nożnej U8, w którym wystąpi ponad 200 zawodników z całej Polski, loterie fantowe, aukcje, przejazdy bryczkami po WPN, występy artystyczne, pokazy motocykli, wojskowa grochówka z kuchni polowej, gorące kiełbaski, rogale i domowe wypieki. Dla najmłodszych przewidziane są dmuchańce, wata cukrowa i wiele innych atrakcji. W imprezie weźmie również udział Drużyna Szpiku, która będzie prowadziła zbiórkę pieniędzy.

Czytaj także:

Walczą z rakiem o życie 8-letniego synka… Możesz pomóc!

Dodaj komentarz