Zaglądamy w zakamarki budowli


We wtorek poznaniacy mieli kolejną okazję, by zajrzeć do Urzędu Miejskiego i zwiedzić m.in. sale reprezentacyjne, salonik prezydencki. Kto zapisał się na wycieczkę mógł zrobić sobie zdjęcie przy biurku prezydenta, a  podczas zwiedzania sali sesyjnej wziął udział w specjalnie zaaranżowanym głosowaniu.


Ogromnym zinteresowaniem cieszy się zwiedzanie Międzynarodowych Targów Poznańskich z przewodniekiem. Jeszcze do końca sierpnia w środę i w piątek o godz. 12 wyruszą kolejni chętni, by poznać m.in. tajemnice iglicy wybudowanej w 1911 roku. Zbiórka w holu Wejścia Wschodniego od strony mostu Dworcowego. Udział bezpłatny.

Także w środę będzie można zwiedzać pod kierunkiem przewodnika ostatni zamek cesarski wybudowany w Europie przez Wilhelma II. Wybudowany 100 lat temu dawnym zamku cesarskim jest dziś siedzibą Centrum Kultury „Zamek”. Po pierwszej wojnie światowej zamek stał się jedną z oficjalnych rezydencji prezydenta Rzeczpospolitej, a także siedzibą Uniwersytetu Poznańskiego, na którym studiowali genialni polscy matematycy, którzy złamali kod Enigmy. W czasie II wojny światowej zamek został całkowicie przebudowany przez nazistów. Wygląd pomieszczeń pochodzi z tego właśnie czasu. Obecnie trwa kolejna wielka przebudowa – modernizacja kompleksu Sali Wielkiej, która zakończy się w grudniu 2012. Start godzina 18 z wieży zegarowej. Bilety w cenie 5 złotych.

Natomiast po wakacjach Bóbr Plusk zapraszać będzie na zwiedzanie poznańskiej siedziby Aquanetu. Będzie się można dowiedzieć m.in. skąd bierze się woda w kranie oraz czym zajmują się małże w laboratorium.

Dodaj komentarz