Zadbaj o swój balkon przed zimą i sprawdź, jak konserwować meble technorattanowe!


Posiadanie balkonu to niewątpliwie duży przywilej dla osób mieszkających w blokach lub kamienicach. Aby umilić więc sobie czas spędzany na świeżym powietrzu, warto przyjemnie zaaranżować tę niewielką przestrzeń. Najczęściej wybieramy na balkon meble z technorattanu, które są wytrzymałe i służą przez wiele sezonów. Należy jednak pamiętać o ich konserwacji, aby jak najdłużej cieszyć się swoim zestawem.

Jak przygotować balkon przed zimą?

Meble ogrodowe z technorattanu, stoliki kawowe, leżaki – to tylko początek wyposażenia, jakie może znaleźć się na balkonie. Korzystanie z tego typu mebli jest niezwykle przyjemne, jednak przed zimą warto zatroszczyć się o swój sprzęt, aby na wiosnę nie przeżyć przykrego rozczarowania.

Posiadacze balkonu w pierwszej kolejności powinni zadbać o dokładne wyczyszczenie swoich mebli balkonowych. Jeśli Twojemu wypoczynkowi na balkonie towarzyszą meble technorattan, wystarczy Ci miękka szmatka oraz miska wody z płynem do naczyń lub płynem uniwersalnym. Materiał ten nie wymaga specjalnej konserwacji, dlatego wystarczy, jeśli kurz i brud usuniesz w tradycyjny sposób. Podobnie należy postąpić z barierką, podłogą oraz donicami z roślinami. Mniej odporne na zmienne warunki atmosferyczne kwiaty przechowaj natomiast przez zimę w domu lub piwnicy.

Kiedy dokładnie umyjesz i osuszysz swoje meble ogrodowe, musisz również zadbać o ich zabezpieczenie. Do wyboru masz 2 opcje:

  1. Zabezpieczenie mebli foliami, pokrowcami lub plandekami.
  2. Wyniesienie zestawu mebli do piwnicy lub innego bezpiecznego schowka.

Takie działanie pozwala ochronić wyposażenie balkonu przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a tym samym pozwala wydłużyć żywotność mebli.

Jak dbać o meble ogrodowe z technorattanu?

Meble technorattanowe wykonane są z tworzywa sztucznego charakteryzującego się dużą wytrzymałością. Dzięki temu mogą znajdować się na dworze przez cały rok. Warunkiem jest jednak prawidłowa konserwacja zestawu ogrodowego. Oczywiście, jeśli tylko masz takie warunki, swój zestaw możesz przestawić do suchego miejsca. Meble ogrodowe technorattan mają na tyle nowoczesne i praktyczne kształty, że mogą z powodzeniem stać się na zimę częścią wyposażenia twojego salonu. Jeśli jednak nie masz na nie miejsca, wystarczy, że odpowiednio zabezpieczysz je na balkonie.

Jeśli model twoich mebli wyposażony jest w poduszki, to późną jesienią możesz pokusić się o wypranie pokrowców oraz schowanie ich na sezon zimowy na dnie szafy. Niektóre modele krzeseł można też złożyć jedno na drugie lub rozkręcić na mniejsze elementy, dzięki czemu będą zajmowały mniej miejsca na balkonie. Nie musisz obawiać się ciężaru podczas przestawiania, ponieważ meble z technorattanu nie są ciężkie i łatwo ustawisz je w dogodnym miejscu.

Technorattan w przeciwieństwie do naturalnego rattanu nie chłonie wilgoci, dzięki czemu niestraszny mu deszcz, mróz oraz wilgotne powietrze. Decydując się na pokrowce przepuszczające powietrze, możesz więc mieć pewność, że wiosnę przywitasz z meblami w doskonałej kondycji, które nie wymagają długotrwałych przygotowań do sezonu.

 

Dodaj komentarz