Tragiczny wypadek na drodze Pniewy – Tarnowo Podgórne


Przed godziną 8 rano w sobotę na drodze krajowej 92 na odcinku z Pniew do Tarnowa Podgórnego w okolicach Podrzewia doszło do tragicznego wypadku. Zderzyła się cysterna i dwa samochody osobowe – Fiat Doblo i Mercedes. Niestety w  wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba.

Droga krajowa nr 92 była zablokowana w okolicach miejscowości Podrzewie na trasie z Pniew do Tarnowa Podgórnego przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowość Duszniki. W wyniku wypadku zginął kierujący Fiatem Doblo mężczyzna, który miał 41 lat. Natomiast pasażer został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala.

– Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczeniu lądowiska dla LPR, pomoc przy transporcie poszkodowanych do karetki i śmigłowca, posprzątanie drogi z elementów z rozbitych aut – informują strażacy z OPS Podrzewie, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia.

W działaniach ratowniczych brały udział jednostki straży pożarnej z JRG Szamotuły, OSP Podrzewie, OSP Pniewy, OSP Duszniki oraz policja, pogotowie ratunkowe i śmigłowiec LPR. Przyczyny zdarzenia ustala policja i prokuratura.

Tomasz Woźniak, fot. OSP Podrzewie

 

 

Dodaj komentarz