Zablokowali DK 5 (ZDJĘCIA)


Mieszkańcy sołectw Będlewo i Wronczyn (gmina Stęszew) zablokowali w piątek (w godz. 18-20) drogę krajową nr 5 w miejscowości Zamysłowo koło Stęszewa.

Na przejściu dla pieszych w Zamysłowie spacerowało około 80 osób. Protest był legalny. Celem był protest przeciwko wstrzymaniu prac na budowie drogi ekspresowej S5, na odcinku Głuchowo – Wronczyn. W szczególności przeciwko niedotrzymaniu przez wykonawcę oraz GDDKiA terminów zamknięcia skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 431 z drogą krajową nr 5.

Protestujący nieśli transparenty z napisami: „Żądamy ukończenia budowy ronda Będlewo – Wronczyn” oraz „Żądamy ukończenia budowy drogi s5 Poznań – Wronczyn”.

Co kilkanaście minut protestujący schodzili na kilka minut z przejścia, by przepuścić kierowców.

– Nie mamy możliwości przejazdu z Wronczyna do Stęszewa, dlatego tu przyszłam z mężem – powiedziała nam mieszkanka Wronczyna Teresa Pyrzyńska.

Droga miała być gotowa w listopadzie, potem termin przesunięto na maj tego roku, ale od miesięcy na budowie
16-kilometrowego odcinka z Poznania do Wronczyna niewiele się dzieje.

– Po tylu niedotrzymanych obietnicach nikt już nie wierzy wykonawcy ekspresowej S5, dlatego mieszkańcy chcą pokazać, że są niezadowoleni – powiedział burmistrz gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak.

– Taka sytuacja, że wykonawca przerwał prace, była już rok temu wiosną, kiedy to zszedł z budowy na dwa miesiące – powiedział Naszemu Głosowi Poznańskiemu” uczestnik protestu Krzysztof Robaszyński, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Poznańskiego, który jest mieszkańcem nieodległego Modrza. – Dla mieszkańców Modrza sytuacja ta jest bardzo uciążliwa, bo przejazd przez drogę wojewódzką jest zamknięty, gdyż rozpoczęto budowę wiaduktu, którą przerwano. Musimy jeździć objazdami.

– Wykonawca  jednoznacznie określił wolę dokończenia budowy trasy S5 – zapewniała nas Alina Cieślak, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Więcej czytaj tutaj:

GDDKiA „mobilizuje” wykonawcę S5

Trackbacks for this post

  1. […] przede wszystkim drogą wojewódzką nr 431 (węzeł Mosina) do końca lipca. Pod koniec czerwca mieszkańcy Stęszewa i okolic protestowali przeciwko przeciągającej się budowie drogi S5. Ważna dla nich droga wojewódzka 431 przebiega właśnie przez węzeł […]

Dodaj komentarz