Z gwiazdorami w niecodziennym tramwaju


W dwie niedziele: 10 i 17 grudnia będzie można przejechać się niecodziennym tramwajem. Z pewnością uraduje on dzieci, jak  i ich rodziców, dziadków czy opiekunów, z którymi wsiądą do tego pojazdu.

Spotkają tam nie tylko gwiazdora, ale też kolędników, którzy przypominać będą o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Zielony tramwaj będzie można rozpoznać już z daleka, bo zostanie przystrojony w świąteczne ozdoby.

Jak poinformowało nas MPK w Poznaniu, okolicznościowy tramwaj kursował będzie 10 i 17 grudnia, od godziny 12 do 18. Jego trasa wyznaczona została z Ogrodów ulicami: Dąbrowskiego  i  Fredry  przez plac Wielkopolski,  rondo Śródka, ul. Kórnicką, most św. Rocha, ul. Podgórną, plac Wolności, ul. Gwarną, rondo Kaponiera,  most Teatralny  i ul. Dąbrowskiego, gdzie ponownie zawróci na pętli Ogrody.

Z pętli Ogrody tramwaj odjeżdżać będzie o godz.: 12:00, 13:10, 14:20, 15:40, 16:50.

Podczas jazdy dla małych i dużych  uczestników tej niecodziennej podróży organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. A o świąteczną oprawę postarali się kolędnicy z Zespołu Tańca Ludowego AWF w Poznaniu. Przejazdy zielonej bimby wsparła też Galeria Malta w Poznaniu.

Tramwajowe imprezy z udziałem gwiazdorów odbywają się w Poznaniu od wielu lat. Podczas ubiegłorocznej, w przystrojonym w światełka zabytkowym tramwaju typu: „Konstal102Na”, również było przedświątecznie: nastrojowo i radośnie. AŚ

Zdjęcia: Andrzej Świątek

 

Dodaj komentarz