XX Dzień Papieski (ZDJĘCIA)


W weekend odbył się jubileuszowy XX Dzień Papieski. Został ustanowiony na pamiątkę wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku, to wydarzenie jest ważne nie tylko dla wszystkich stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ale również dla wszystkich Polaków. W tym roku Dzień Papieski odbywa się pod szczególnym hasłem „Totus Tuus” – „Cały Twój”, stypendyści  przygotowali na ten dzień specjalne wydarzenia.

Na ulicy Mołdawskiej 52 w Poznaniu, w parafii pw. Jana Pawła II, odbyły się główne atrakcje. Już od samego rana na uczestników czekały rozmaite ciasta, wśród nich również obowiązkowo papieskie kremówki, Tuż obok odbywała się loteria fantowa, jednakże w tym roku w innej postaci. Wszystkie niespodzianki od Teatru Muzycznego, Escape Areny oraz Jump Areny zostały zapakowane w paczki i oznaczone numerami. Dzięki temu losowanie było prawdziwą niespodzianką.

Stypendyści uczestniczyli również w mszach świętych, o godzinie 9:00 oraz 11:00 w których brali czynny udział. Na zakończeniu każdej z nich wygłosili świadectwo, w którym przedstawili ilość członków wspólnoty poznańskiej a także podziękowali wszystkim darczyńcom. Następnym punktem tego dnia było czuwanie przy Najświętszym Sakramencie, z rozważaniami zawierającymi naukę Jana Pawła II.

Po odbiorze pakietów ze sztabu stypendyści wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 82  kwestowali na ulicach Poznania. Była to chwila, by porozmawiać z mieszkańcami i podzielić się swoją radością.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy brali udział w tych wydarzeniach i zapraszają na kolejny Dzień Papieski już za rok. Patronat sprawował „Nasz Głos Poznański”.

Dodaj komentarz