X weekend z kulturą na Starym Rynku


Od piątku do niedzielnego wieczora w ramach projektu „Kulturalny Stary Rynek” na Starym Rynku w Poznaniu po raz kolejny odbędzie się szereg wydarzeń, których patronem medialnym jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”. A jest w czym wybierać, gdyż w programie m.in. trzy niesamowite koncerty, każdy fan „słuchania muzyki w plenerze” na pewno znajdzie coś dala siebie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

1 września, godzina 19:00, Scena na Quadro, Mitochondrium – koncert

Mitochondrium – poznański zespół, założony na początku 2012 roku, jako efekt wspólnych poszukiwań nowych mikstur dźwiękowych. Fusion to idealne określenie ich muzyki, ponieważ w twórczości można usłyszeć wpływy wielu gatunków. Pochodzą z różnych zakątków Polski i to właśnie centrum Wielkopolski połączyło ich na dobre. Czworo reżyserów dźwięku z położną na czele koncertują lokalnie i nie tylko, a począwszy od końcówki 2013 liczba występów powiększa się z dnia na dzień. Zespół wydał pierwsze EP, a singiel z tego albumu ‚Bałagan to zło’ wędruje po czeluściach internetu od marca 2014. W tym też roku zespół został wyróżniony podczas Zimowej Giełdy Piosenki organizowanej przez Uniwersytet Opolski, co dało mu możliwość zagrania suportu przed Mikromusic i wstęp na Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie.

2 września, godzina 19:00, Scena na Quadro, Brodacze live act – koncert

BRODACZE – electro/instrumentalny live act trzech poznańskich elektro brodaczy. Ich koncerty to podróż w krainę ambitnej elektroniki miksowanej z pięknem brzmienia żywych instrumentów.

3 września, godzina 19:00, Scena na Quadro, Cashflow, rock’n’roll & country – koncert

Uczestnicy programu Must be the Music, Laureaci III miejsca na Country Music Award 2013 w Pullman City oraz II Miejsca w Przepustce do Mrągowa 2014. Zdobywcy tytułu Nowy Wykonawca Roku 2015 wg Plebiscytu Dyliżanse. Otrzymali również nagrodę od forum countrymusic.pl w kategorii Wykonanie Roku 2015. Koncertują intensywnie w Polsce i za granicą. Zespół Cashflow tworzą zawodowi muzycy oraz miłośnicy rock and rolla i muzyki country. Dzięki udziałowi w najważniejszych festiwalach tematycznych i uznaniu w środowisku muzycznym, zaliczają się obecnie do czołówki gatunku country/ rock n roll w Polsce.

Podczas koncertu można usłyszeć największe przeboje takie jak: Ring of Fire, Folsom Prison Blues, Jailhous Rock, Johnny B Goode, Blue Suede Shoes oraz Wake me up a także utwory autorskie.

2 września, godzina 12:30, Scena na Quadro, „Szabadabada” Teatr Fuzja

3 września, godzina 12:30, Scena na Quadro, „Na Arce o Ósmej” Teatr Fuzja

Teatr rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami są reżyserzy i aktorzy – Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej. W trzecim sezonie Kulturalnego Starego Rynku niezmiennie bawi najmłodszych oraz ich rodziców swoimi przedstawieniami. Co ważne bajki także edukują dzieci zwracając ich uwagę na ważne aspekty codziennego życia. Wszystko podane w formie lekkiej i łatwej do przyswojenia. Dlatego zawsze jest mnóstwo śmiechu, zabawy, a po przedstawieniach pozostają ciekawe refleksje, nie tylko u maluchów ale i u ich rodziców.

3 września, godzina 11:00-15:00, ulica J.B. Quadro, Staromiejska Egzotyka – FOTOSPACERy Staromiejskie – FOTSPOt

Do udziału w Fotospacerze niezbędne jest posiadanie dowolnego aparatu fotograficznego umożliwiającego wykonanie zdjęć oraz ich przygotowanie w formacie umożliwiającym późniejszy ewentualny wydruk. W każdym spacerze będzie mogło brać udział od 12 do 18 osób. W spacerach mogą brać udział osoby pełnoletnie lub młodzież pod opieką pełnoprawnych opiekunów dorosłych.

 

Dodaj komentarz