Wystawa gołębi, kur i królików


Poznański Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego 13 i 14 lutego zorganizował Regionalną Wystawę Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. W wystawie uczestniczył także Krajowy Związek Hodowców Królików w Gnieźnie oraz  hodowcy z Niemiec. Patronat objął „Nasz Głos Poznański”

Gołębie Fot. Dymalski 26

Na wystawie można było obejrzeć ponad 1000 gołębi w około 50. rasach, od bardzo małych po największe w świecie. Była to niepowtarzalna okazja zobaczenia zanikającej rasy wielkopolskiej pod nazwą Barwnogłówka Poznańska, z uwagi na trudności hodowlane tego dumnego i pięknego gołębia jest on zagrożony wyginięciem.

Podziwiać można było miniaturowe kury niewiele większe od gołębia, średniej wielkości rekordzistki w znoszeniu jaj oraz największe kury dorównujące wielkością indykom. W dziale królików było duże urozmaicenie pod względem ich wielkości w kilkunastu rasach, jak i pod względem ubarwienia.

Należy nadmienić że wystawcy na poznańskiej wystawie to czołowi hodowcy, którzy wielokrotnie zdobywali tytuły mistrza Europy, Polski, młodzieżowego mistrza Polski i wiele mistrzostw regionalnych.

Zarząd Poznańskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w sobotę wręczył nagrody i wyróżnienia najlepszym hodowcom. Jeden z pucharów ufundował „Nasz Głos Poznański”.

Fot. Hieronim Dymalski

1 komentarz

  1. golab pisze:

    Impreza zasługująca na uwagę gdyby nie gafy prowadzącego dużym nie taktem było nie zaproszenie do stołu prezydialnego Redaktora Naczelnego Głosu Poznańskiego i głośne komentarze w kierunku Prezesa Zarządu PZHGRiDO

Dodaj komentarz