Wystartuj w III Biegu Grand Prix Poznań CITY TRAIL


Już w sobotę nad Jeziorem Rusałka odbędzie się trzeci bieg w ramach cyklu Grand Prix Poznania CITY TRAIL na dystansie 5 kilometrów. To ostatnia szansa, by dołączyć do rywalizacji dla osób, które chcą walczyć o nagrody cyklu oraz dostać pamiątkowy medal.

GP Poznań CITY TRAIL fot_Tomasz_Szwajkowski

W ostatnim biegu nad Jeziorem Rusałka, który odbył się w listopadzie wystartowały 1023 osoby. Zwycięzcami zostali Bartosz Majorczyk (SklepBiegacza.pl Poznań) – 15:43 i Agnieszka Janasiak (Red Fitness/Aga Run) – 18:08.  Natomiast jednym z uczestników ogólnopolskiego cyklu jest Piotr Kędzia (Olimpijska Akademia Biegania) – były sprinter, wielokrotny reprezentant kraju, olimpijczyk z Aten i Pekinu, z rekordem życiowym na 400 m – 45.94. Piotr zakończył karierę w 2010 roku, ale nie przestał biegać.

– Nigdy nie traktowałem biegania jako pracy, dlatego po zaprzestaniu treningu wyczynowego nadal biegam i startuję w zawodach. Teraz jestem jednak amatorem, trening muszę godzić z pracą i obowiązkami rodzinnymi, dlatego czasami czuję niedosyt, bo nie zawsze mogę przygotować się do zawodów tak jakbym chciał. Na razie skupiam się na dystansach 5 i 10 km, raz startowałem w półmaratonie. W przyszłości oczywiście chcę pobiec maraton, ale nie będę się z tym spieszył – mówi Piotr Kędzia, który pojawi się w sobotę nad Rusałką.

Do trzeciego biegu w Poznaniu można jeszcze się zgłosić w dniu zawodów w biurze zawodów. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:00, a o 8:30 ruszy biuro zawodów.

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Terminy kolejnych biegów w Poznaniu to: 24 stycznia, 7 lutego, 7 marca.

Dodaj komentarz