Zaczęło się Gran Turismo Polonia


Od dziś na poznańskich ulicach spotkanie najnowszego modelu Ferrari, Lamborghini czy Porsche nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Do stolicy Wielkopolski przyjechało właśnie 150 superszybkich i luksusowych samochodów z całego świata, aby wziąć udział w Gran Turismo Polonia, trzynastej edycji największego zlotu supersamochodów w naszym kraju.

Pierwsi uczestnicy Gran Turismo Polonia 2017 przyjechali do Poznania już we wtorek, jednak prawdziwy szturm supersamochodów rozpoczął się w środowe popołudnie. Część aut można będzie oglądać codziennie późnym popołudniem przed hotelem Andersia, jednak większość z nich przez noc ukryta jest w podziemnym parkingu.

– Wśród samochodów, które sprowadziliśmy w tym roku do Poznania pojawią się najgorętsze nowości świata motoryzacji tego lata, w tym Lamborghini Huracan Performante i Porsche GT3 RS, które przyjechały do nas wprost z fabryk. To jedne z pierwszych modeli, które zjechały z linii produkcyjnych, więc z pewnością będą budziły największe emocje wszystkich miłośników samochodów – mówi Peter Ternström, organizator wydarzenia.

Kierowcy supersamochodów będą trenowali umiejętności prowadzenia aut na Torze Poznań przez 3 dni – od czwartku do soboty. Ostatniego dnia, czyli 1 lipca organizatorzy postanowili otworzyć bramy toru i zaprosić wszystkich fanów do wspólnej zabawy. Wstęp na tor jest całkowicie bezpłatny.

– Cieszymy się, że otwierając tor możemy dzielić się ze wszystkimi miłośnikami samochodów naszą największą pasją. Setki supersamochodów i tysiące superfanów w jednym miejscu zawsze tworzą wyjątkową atmosferę, dzięki której Gran Turismo Polonia stało się wydarzeniem unikatowym w skali świata – przekonuje Peter Ternström.

W sobotę na torze, oprócz samochodów prezentujących swoje umiejętności, na kibiców czeka także pierwsza runda cyklu Kingo of Gran Turismo, pokaz driftu w wykonaniu Piotra Trojanka i Junior Drift Team oraz atrakcja finałowa, czyli próba pobicia rekordu toru w bolidzie serii Indycar, czyli amerykańskiej wersji F1. Wszystkie atrakcje będzie można oglądać z trybun w okolicach wieży, a także na specjalnym ekranie, na którym na żywo będzie transmitowany obraz z 6 kamer. Poczynania kierowców komentować będzie dziennikarz radiowej Trójki, Michał Gąsiorowski. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej, na której będzie można się posilić.

Dla bardziej wymagających uczestników przygotowano zaproszenia VIP, których cena to 100 EUR za dzień. Posiadacze tych wejściówek będą mogli wejść do parku maszyn i spędzić dzień w towarzystwie kierowców supersamochodów. Liczba zaproszeń VIP jest jednak mocno ograniczona, a większość wejściówek już została wyprzedana. Ostatnie zaproszenia można zamówić pod adresem vip@granturismo.org.

Fot. Roger Gorączniak

Fotorelacja z poprzedniej edycji – zobacz tutaj:

Sobota na Gran Turismo Polonia (GALERIA)

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj. 

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

Dodaj komentarz