Wystartował IX Turniej Charytatywny Piłkarze Dzieciom


Od godziny 9:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kościanie trwa IX Turniej Charytatywny Piłkarze Dzieciom „Wszyscy razem dla Daniela”. W programie m.in. turniej piłkarski z udziałem gwiazd reprezentacji Polski kobiet, koncert zespołu „Ogień”, licytacje koszulek klubów ekstraklasy z autografami piłkarzy, mecze pokazowe i wiele innych atrakcji. Patronem medialnym wydarzenia jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Przez organizację tego Turnieju Charytatywnego staramy się pomagać szczególnie chorym dzieciom, których stan chorobowy nie rokuje najlepiej. Działamy od roku 2009. Warto pojawić się w sobotę w Hali Sportowej w Kościanie, gdyż warto pomagać potrzebującym. Ponadto przez cały dzień na wszystkich przybyłych czekają liczne atrakcje: od emocji sportowych związanych, przez koncerty i licytacje oraz stoiska naszych partnerów jak choćby Wojska Polskiego – mówi współorganizator imprezy, Jan Mateusz Budzyński.

Dotychczas organizatorzy IX Turnieju Charytatywnego Piłkarze Dzieciom pomogli: Rodzina Kalitków – 2009, Ośrodek Rehabilitacji – 2010, Dawid Bartkowiak – 2011, Majka Szcześniak – 2012, Krystian Zieliński – 2013, Hubert Baranowski – 2014, Dominika Gadzińska – 2016, Patrycja Łabędzka – 2017.

W tym roku pieniądze będą zbierane na leczenie 20-letniego Daniela zmagającego się z chorobą nowotworową. Paradoksem jest to, że kościaniak Daniel Glapiak sam jest wolontariuszem i od pięciu lat pomagał w organizacji turnieju. Tymczasem w październiku ubiegłego roku u chłopaka wykryto nowotwór kości. Warto wstąpić, choć na chwilę do Hali Widowiskowo-Sportowej w Kościanie i wesprzeć akcję. Wstęp na wydarzenie wynosi 5 zł, a cały dochód ze sprzedaży wejściówek przekazany zostanie na leczenie Daniela.

PROGRAM IX TURNIEJU CHARYTATYWNEGO PIŁKARZE DZIECIOM:

Dodaj komentarz