Wypożyczenie samochodu w Poznaniu – gdzie tanio wynajmiesz auto?


Goście odwiedzający Poznań, którzy dotrą do stolicy Wielkopolski innym środkiem lokomocji niż samochód, mogą wypożyczać na miejscu pojazdy w niewygórowanych cenach. Doba użytkowania ekonomicznego, miejskiego auta kosztuje poniżej 100 złotych. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że nie ma – przy wynajmie do 30 dni – limitu kilometrów.

Samochód czeka na lotnisku lub w mieście

Kto zarezerwuje samochód w poznańskiej filii carfree.pl przez Internet, może go odebrać na lotnisku Ławica, jeżeli przylatuje samolotem, albo w dowolnym punkcie miasta. Cena wynajmu samochodu zależy oczywiście od jego klasy i marki, toteż najbardziej opłacalne jest wypożyczanie samochodów małych, takich jak Fiat Panda, Ford Fiesta czy Hyundai I20. Cena za dobę wynajmu wynosi tu poniżej stu złotych. Są to samochody nowe, z klimatyzacją i manualną obsługą skrzyni biegów. Mogą być dodatkowo wyposażone w GPS i fotelik dla dziecka. Wypożyczenia można też dokonać osobiście, w siedzibie firmy, na poznańskim lotnisku.

Jak wynająć i opłacić auto w Poznaniu

Wystarczy mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy co najmniej od roku. Potrzebny też będzie drugi dokument potwierdzający tożsamość. Honorowane są także prawa jazdy krajów UE oraz innych, objętych Konwencją Wiedeńską. Obywatele polscy nie płacą kaucji zabezpieczającej. Podczas przekazania samochodu odnotowywany jest stan zbiornika paliwa – taki sam powinien być przy zwrocie pojazdu.

Dokonując rezerwacji on-line na stronie https://carfree.com.pl/, można zapłacić przelewem tradycyjnym, szybkim przelewem internetowym albo kartą. Karty honorowane są także przy odbiorze auta. Wynajem można przedłużyć pod warunkiem zgłoszenia takiego zamiaru nie później niż w dniu poprzedzającym ustalony dotąd okres wypożyczenia. Opłatę należy wówczas, tak jak przy pierwszej rezerwacji, wnieść z góry.

Wynajem auta w Poznaniu się opłaca

We wspomnianej wypożyczalni nie ma ukrytych opłat dodatkowych, są za to rabaty i zniżki. Jeździć można do woli, bo płaci się tylko za czas wynajmu, a tankuje we własnym zakresie. Dostępne są samochody osobowe i dostawcze. Kto chce, może opłacić zniesienie udziału własnego w szkodzie i używać wypożyczonego samochodu bez obaw, że w razie jego uszkodzenia powstaną dla klienta jakiekolwiek koszty. Podstawienie auta na poznańskie lotnisko lub w dowolnym punkcie miasta jest bezpłatne.

Dodaj komentarz