Potrójne złoto dla studentów politechniki


Wielki sukces studentów poznańskiej politechniki. Z zawodów SAE Aero Design West w Kalifornii przywieźli potrójne złoto.

Poznańscy studenci w zawodach SAE Aero Design brali udział już po raz 11. Zaprezentowali tam autorski model bezzałogowego samolotu. Najpierw odbyły się mistrzostwa w Meksyku (SAE Aero Design Mexico 2018), później na Florydzie (SAE Aero Design USA East 2018), a na końcu w Kalifornii (SAE Aero Design USA West 2018). To właśnie te ostatnie zmagania okazały się najbardziej owocne. Studenci AKL zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej klasy Regular, klasyfikacji lotów oraz klasyfikacji prezentacji technicznych.

– My wykonaliśmy wszystkie 6 kolejek bezbłędnie i to pozwoliło nam stanąć trzykrotnie na podium mówi Krzysztof Graczyk, przewodniczący AKL Politechniki Poznańskiej. –  Cieszymy się z tego wyniku tym bardziej, że jest to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy i przygotowań na wielu płaszczyznach – technicznej, technologicznej, logistycznej.  Czujemy ogromne zmęczenie, ale jeszcze większą radość i satysfakcję.  Marzymy o tym, żeby się wyspać.

Sukcesów studenci Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej mają już na koncie wiele. Od momentu, gdy zaczęli brać udział w zawodach SAE Aero Design, czyli 2008 roku, na podium (zarówno w kategorii Micro, jak Regular) znaleźli się aż 15 razy. Do tego dochodzą tegoroczne sukcesy oraz zwycięstwa w innych, podobnych zawodach, jak AUVSI SUAS.

Zdjęcie: poznan.pl

Dodaj komentarz