Wykończenie bardzo w cenie


Wykończenie to wydatek, którego często nie można zmniejszyć przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym, przynajmniej z takiego założenia wychodzą poszukujący mieszkań. Jest to element, który znacznie zawyża cenę za metr. W nielicznych przypadkach jednak poznaniacy mogą liczyć na darmowe wykończenie.

Wykończenie_bardzo_w_cenie_2

 

Kupujący mieszkanie często decydują się na wybór lokalu z rynku wtórnego, wychodząc z założenia, że remont starego lokalu to mniejszy koszt. W praktyce jednak taka kalkulacja się nie sprawdza. Przykładowo, remont używanego mieszkania to: wymiana podłogi, pomalowanie ścian, renowacja łazienki czy położenie płytek w kuchni – to koszt około 30 000 zł. W przypadku wykończenia w nowym budynku ceny są bardzo zbliżone, szacuje się, że koszt w Poznaniu wynosi 1 000 zł / mkw.

Istnieje kilka ekonomicznych rozwiązań, które w tym przypadku pomogą obniżyć ten wydatek. Przede wszystkim wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się pracami wykończeniowymi. Deweloperzy często współpracują z podwykonawcami, którzy usługi te świadczą na najwyższym poziomie, a przy tym, z racji zakupu mieszkania, stawka może być niższa.

Inną metodą jest szukanie materiałów na własną rękę, oznacza to samodzielny wybór w marketach i składach budowlanych. Jest to niestety czasochłonne. Problemem jest również to, że klienci często wybierają materiały tańsze, o niższej jakości, które nie będą tak trwałe, jak te, wybrane przez profesjonalne firmy. Pozostaje również koszt wynajęcia ekipy remontującej.

Najkorzystniej jest wykończyć mieszkanie za darmo, choć na takie oferty możemy liczyć w nielicznych biurach sprzedaży. Przedsiębiorczy poznaniak coraz częściej poszukuje lokalu, w którym w cenie będzie zagwarantowane wykończenie, bo ma świadomość, że w ten sposób otrzymuje gwarancję jakości i nie ponosi dodatkowych kosztów.

RED – Real Estate Development, deweloper budujący osiedle Red Park, przygotował promocję na wykończenie dla kupujących.

Mieszkanie z wykończeniem w cenie to korzystna oferta. W ramach pakietu można wybrać materiały i kolorystykę spośród zaproponowanej palety, a dodatkowo ma się pewność, że oddajemy wykończenie mieszkania w ręce profesjonalistów – mówi Roma Pikulska, marketing manager Red Parku, inwestycji, w której do połowy czerwca wybrane mieszkania deweloper wykończy za darmo.

Wykończenie mieszkania przez dewelopera to wygodna propozycja – nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie ekipy remontowej, a przy tym ma się pewność, że zostały wybrane dobrej jakości materiały. Jeśli dodatkowo nie trzeba za to płacić, to zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na nowe meble czy sprzęt AGD. Takie wykończenie jest zawsze w cenie.

 

Dodaj komentarz