Wydłużenie i oświetlenie Wartostrady


Rozpoczęła się budowa nowego odcinka Wartostrady pomiędzy mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty (do schodów i pochylni). To najdłuższy z trzech odcinków Wartostrady. Przybędzie ok. 1,3 km trasy dla pieszych i rowerzystów.


Dziś jest tam nieutwardzona ścieżka, gdzie po deszczu pojawia się błoto. Nowy odcinek Wartostrady będzie oświetlony, monitorowany, a także wyposażony w tzw. małą architekturę, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Budowa tego odcinka rozpoczęła się w rejonie mostu Królowej Jadwigi, od strony Wildy.

Po tej samej stronie rzeki powstaje też odcinek Wartostrady od ul. Czartoria do mostu Chrobrego. Prace budowlane na tym fragmencie są najbardziej zaawansowane. Potrwają jeszcze do końca listopada i do tego czasu występować tam będą utrudnienia dla pieszych i rowerzystów. Po oddaniu do użytku tego odcinka Wartostrady poznaniacy zyskają wygodne przejście pod mostem Chrobrego. Trzeci planowany odcinek wybudowany zostanie przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną. Ten fragment również zostanie wyposażony w monitoring, oświetlenie i małą architekturę. Trzy odcinki będą gotowe wiosną przyszłego roku. Łącznie to ponad dwa kilometry nowej, wygodnej trasy dla pieszych i rowerzystów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz