Wybierzemy najlepsze restauracje


Już w najbliższy weekend każdy będzie mógł wcielić się w rolę krytyka kulinarnego za sprawą organizowanej w Poznaniu akcji Korona Smakosza. Oceniając potrawy, standard obsługi czy wystrój lokalu zdobędziemy również szanse na cenne nagrody rzeczowe.

Korona Smakosza to konkurs umożliwiający gościom ocenę ich ulubionych restauracji organizowany w Poznaniu przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną oraz Macro Cash & Carry. W weekend 20-21 października każdy, kto zdecyduje się odwiedzić jeden z ponad 70 lokali biorących udział w akcji, otrzyma wraz z rachunkiem prostą ankietę. Pozwoli ona ocenić restaurację w 9 różnych kategoriach. Ankieta stanowi jednocześnie kupon konkursowy, którego wypełnienie otwiera drogę do zdobycia telewizora, tabletu, aparatu fotograficznego czy sprzętu AGD.

– Oferta tego konkursu odbywającego się już w innych miastach polski wydała nam się na tyle interesująca, że wraz z pierwszą edycją postanowiliśmy do niej dołączyć. Mamy także nadzieję, że znaleźliśmy kolejny pretekst do wyjścia z domu i odkrywania poznańskiej oferty gastronomicznej – tłumaczy Jakub Pindych, koordynator akcji z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej podczas spotkania w Gospodzie pod Koziołkami na Starym Rynku. – W konkursie nie ma przegranych. Jest tylko dobra zabawa i szansa na cenne nagrody, zarówno dla restauracji, jak i ich gości.

– Taki konkurs jak ten poznański odbywał się już w innych miastach m.in. w Lublinie, Rzeszowie, a także Gdańsku, gdzie w tym roku miała miejsce jego czwarta edycja – mówił Andrzej Michalski, dyrektor hali MAKRO Cash & Carry w Poznaniu. – Najwięcej lokali wzięło udział w Lublinie, gdzie w konkursowe szranki stanęły, aż 103 punkty gastronomiczne. Z doświadczenia tych miast, w których odbyła się już Korona Smakosza wiemy, że cieszy się ten plebiscyt olbrzymim zainteresowaniem wśród restauratorów i ich gości.

Goście restauracji będą oceniać swoje ulubione lokale w następujących kategoriach: smak potraw, wystrój lokalu, jakość obsługi, atmosfera, lokal na spotkania z przyjaciółmi, lokal na wyjścia rodzinne, lokal na romantyczny wieczór, lokal na lunch, relacja jakość/cena. Restauracje, które uzyskają najwyższe oceny otrzymają statuetki „Korona Smakosza” oraz voucher na zakupy do Macro Cash & Carry. Wyróżnienia zostaną przyznane we wszystkich dziewięciu kategoriach, a ich wręczenie nastąpi podczas oficjalnych obchodów imienin ulicy Św. Marcin w dniu 11 listopada.

– Udział w akcji potwierdziło 80 obiektów gastronomicznych -mówi Aleksander Raźniewski, kierownik działu kontaktu z klientem poznańskiego oddziału Makro Cash and Carry, będącego pomysłodawcą i sponsorem akcji. – Korona Smakosza organizowana jest w Poznaniu po raz pierwszy i już cieszy się ogromnym powodzeniem. Mamy nadzieję, że na stałe zagości w poznańskim kalendarzu imprez gastronomicznych – dodaje Raźniewski.

Jak podkreślił Aleksander Raźniewski udział w konkursie mogą brać udział wszystkie lokale gastronomiczne i nie ma to żadnego wymiaru handlowego, tzn. lokal nie musi korzystać z usług hali Makro, aby zgłosić się do konkursu.

– Każdy gość, który przyjdzie do lokalu, który zgłosił swój akces i kupi coś z karty otrzyma ankietę, w której oceni lokal w dziewięciu kategoriach przyznając punkty w skali od 1 do 5. Będzie mógł także dokończyć zdanie – „Chętnie polecę lokal ponieważ… wpisując także swoje dane teleadresowe. Komisja złożona z organizatorów wybierze 10 najciekawszych uzasadnień i przyzna nagrody oceniającym lokale gastronomiczne – mówi Aleksander Raźniewski.

Po wypełnieniu kuponu należy dołączyć kopię paragonu by głosy były oddane tylko przez osoby rzeczywiście w ten weekend korzystające z usług poznańskich lokali. Jeden kupon to jeden głos, więc jeśli wybierze się grupa do restauracji, może oddać tylko jeden głos, ponieważ trzeba dołączyć paragon, chyba, że każdy płaci oddzielnie. System liczenia głosów będzie niezwykle prosty. Ten lokal, który po zliczeniu będzie miał najwięcej punktów w danej kategorii ten wygra. Jak zapewnił Aleksander Raźniewski, jeśli dwie restauracje zajmą pierwsze miejsce każda z nich zostanie nagrodzona pamiątkową tabliczką i voucherem do Makro.

– Plebiscyt nagradza tylko zwycięzców, nie podajemy kolejnych miejsc, ani tym bardziej lokali, które zajęły ostatnie miejsce. Nie jest naszym celem dyskredytowanie, ale promowanie tego co najlepsze – mówił Andrzej Michalski.

Udział w konkursie jest dla restauracji bezpłatny. Lista restauracji biorących udziałw konkursie znajduje się na stronie akcji: www.poznan.pl/koronasmakosza

Przeglądając listę lokali biorących udział w konkursie zauważyłem punkty gastronomiczne z całej palety smaków i wielkości. Są i ekskluzywne restauracje i miejsca, gdzie jak się mówi popularnie – można dobrze zjeść. Te lokale, które biorą udział w konkursie już dziś są wygrane, ponieważ miały odwagę poddać się ocenie klientów. Jaka ona będzie czas pokaże. Ci zaś, którzy nie biorą udziału… No cóż ich sprawa. A i jeszcze jedno najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach w mojej ocenię pozostawię póki co w teczce z napisem TOP SECRET.

Fot. J. Podolski, PLOT (1x)

 

1 komentarz

  1. Julka pisze:

    Hej, osobiście całkowicie zgadzam się z powyższym !

Dodaj komentarz