Mateusz Nowak został zdaniem Czytelników „Naszego Głosu Poznańskiego” uznany za Najpopularniejszego Sportowca Roku 2012!!! Drugie miejsce zajęła Małgorzata Leopold, a trzecie Julia Michalska – Płotkowiak.
Przypomnijmy, w grudniu przygotowaliśmy listę 56 kandydatów do tytułu Sportowiec Roku 2012. Stworzyli ją przedstawiciele poznańskich mediów, samorządów Poznania i 19 okolicznych gmin, które swoim zasięgiem obejmuje „Nasz Głos Poznański”. O opinię zapytaliśmy także prezesów wielu klubów. Stąd na liście kandydatów wśród prawdziwych gwiazd zawodowego sportu znaleźli się amatorzy sportu, często osoby bardzo młode, z których osiągnięć poszczególne gminy są bardzo dumne. Do piątku 18 stycznia, do północy, trwało głosowanie. Rywalizacja do końca była bardzo zacięta.
Oto czołowa dziesiątka plebiscytu:
1. Nowak Mateusz, taekwondo – 25.4%
2. Małgorzata Leopold , kręglarstwo – 22.2%
3. Julia Michalska-Płotkowiak – wioślarstwo 18.0%
4. Karolina Majda, piłka nożna – 6.2%
5. Anna Ranoszek, karate – 6.1%
6. Szymon Ziółkowski, lekkoatletyka – 4.2%
7. Angelique Kerber, tenis – 4.1%
8. Bartosz Kołecki, taekwondo – 2.5%
9. Joanna Fiodorow , lekkoatletyka – 1.8%
10. Tomasz Ciepły, szermierka – 1.5%
Sprawdź końcowe wyniki – kliknij!
Właściciel telefonu, z którego oddano najwięcej głosów otrzyma pobyt w Hotelu Remes Sport & Spa .
Oto imiona i nazwiska, kluby, dyscypliny i największe osiągnięcia wszystkich sportowców kandydujących do miana Najpopularniejszego w 2012 Roku:
Adamski Mateusz, Posnania, rugby
Bednarek Bartosz, Posnania Poznań, wioślarstwo, I miejsca mistrzostw Polski – dwójka ze sternikiem i w dwójce ze sternikiem – sprint
Borkowska Dominika, GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, kolarstwo, złote medale MP LZS do 23 lat na torze w sprincie, indywidualnie i keirinie , srebrne medale MP do 23 lat na torze w sprincie indywidualnie i keirinie oraz MP elity na torze w keirinie, brązowy medal MP U-23 na torze w konkurencji keirin
Bracikowska Kamila, KK Samuraj Tarnowo Podgórne, karate, złote medal MP w kata i kumite indywidualnym dziewcząt
Bytniewski Szymon, Olimpia Poznań, lekkoatletyka, 1 miejsce akademickich MP – biegi przełajowe
Cicha Sonia, UKS Olimp Duszniki, lekkoatletyka, 2 x 10 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, poprzedzone złotym medalem w rzucie oszczepem juniorek młodszych w mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej, złotym medalem w rzucie oszczepem w mistrzostwach Wielkopolski juniorów młodszych i juniorów, złotym medalem w rzucie oszczepem w finale wojewódzkim Gimnazjady w lekkiej atletyce oraz złotym medalem w rzucie dyskiem i srebrnym medalem w rzucie oszczepem w międzywojewódzkich eliminacjach do OOM
Ciepły Tomasz, AZS AWF Poznań, szermierka, 1 miejsce – Puchar Świata Seniorów we florecie mężczyzn
Czajkowska Magdalena, Kostrzyński Klub Karate Do Shotokan, karate, wicemistrzyni świata w kumite kadetek rotation i w kumite shobu ippon kadetek, brązowa medalistka MŚ w kumite indywidualnym shobu ippon kadetek
Dzieńdziura Karolina, UKS Atlas Tarnowo Podgórne, taekwondo, srebrne medale MP juniorów starszych i międzynarodowych mistrzostw Czech – Praha Open oraz brązowy międzynarodowych mistrzostw Polish Open 2012
Filip Joanna, Alfa Vector Tarnowo Podgórne, kręglarstwo, złote medale MP par juniorek i drużynowych MP juniorek oraz brązowy medal drużynowych MP seniorek
Fiodorow Joanna, AZS Poznań, lekkoatletyka – 10 miejsce na IO w Londynie, w konkursie rzutu młotem
Garbat Alex, Warta Poznań, szermierka, 5 miejsce w drużynowych ME juniorów młodszych, 3 miejsce w MP juniorów młodszych, III miejsce w Pucharze Polski juniorów (grudzień 2011)
Glanc Żaneta, AZS Poznań, lekkoatletyka, rzut dyskiem
Graczyk Dąbrówka, AZS AŚ Poznań, taekwondo, 2 miejsce MP juniorów, 2 miejsce XIX Polish Open i XV Warsaw Cup, 3 miejsce na Beligian Open, 1 miejsce Berlin Open, 1 miejsce Bydgoszcz Cup
Haze Tomasz, Suchary Suchy Las, piłka Nożna, bramkarz zespołu
Jagaciak Anna, MKS Juvenia Puszczykowo, lekkoatletyka
Jóźwiak Bogna, AZS Poznań, szermierka, szabla kobiet
Kaczor Tomasz, Warta Poznań, kajakarstwo, C-2 1000 m
Kerber Angelique, Angie Puszczykowo, tenis, wygrane turnieje WTA w Paryżu i Kopenhadze, półfinał Wimbledonu i ćwierćfinał Australian Open i Roland Garros, piąta w rankingu WTA
Kołecki Bartosz, taekwondo olimpijskie, ASZ OŚ Poznań – 3 miejsce na ME
Konieczna Aneta, Warta Poznań, kajakarstwo, 4. miejsce IO w Londynie w K-4 na 500 metrów
Korpik Dominik, UKS Olimp Duszniki, lekkoatletyka, IV miejsce w ośmioboju (do lat 17) na OOM poprzedzone: srebrnym medalem w skoku w dal w mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej, złotym medalem w 8-boju w mistrzostwach Wielkopolski juniorów młodszych i juniorów
Leopold Małgorzata, Alfa Vector Tarnowo Podgórne, kręglarstwo klasyczne, złote medale – multimedalistka mistrzostw Polski par juniorek, indywidualnych MP juniorek, brązowy medal drużynowych MP seniorek oraz piąte miejsce w drużynowych mistrzostwach świata juniorów
Linette Magda, Grunwald Poznań, tenis – najlepsza obecnie poznańska tenisistka, reprezentantka Polski w Pucharze Federacji
Linetty Karol, Lech Poznań, piłka nożna, 17-latek przebojem wszedł do kadry Kolejorza
Madaj Natalia, Posnania, wioślarstwo, wicemistrzostwo Europy w składzie czwórki podwójnej
Magdziarz Tomasz, Warta Poznań, piłka nożna, kapitan zespołu
Majchrzak Kacper, Warta Poznań, pływanie, udział w Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie, XVI miejsce (sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym)
Majda Karolina, MTS Tarnowiak, piłka nożna, złoty medal MP młodziczek u-13
Marciniak Artur, Warta Poznań, piłka nożna
Michelus Dawid, PKB Poznań, boks, mistrzostwo Polski seniorów niemal bezpośrednio po mistrzostwie Polski juniorów, reprezentant Polski
Michalik Monika, Grunwald Poznań, zapasy – styl wolny, wynik 5-6 miejsce na IO w Londynie + 3 miejsce na ME
Michalska-Płotkowiak Julia, Tryton Poznań, wioślarstwo, brązowy medal IO w Londynie
Mucha Marcin, Posnania, sport motorowodny, I miejsce MŚ T-550 (Myślibórz), IV miejsce ME – T-550 (Lauffen – Niemcy)
Murawski Rafał, Lech Poznań, piłka nożna – kapitan drużyny wicelidera po rundzie jesiennej, uczestnik Euro 2012
Nowak Łukasz, AZS Poznań, chód, mistrzostwo Polski na 50 i 20 km, 9. miejsce podczas IO w Londynie na dystansie 50 km (4. wynik w historii polskiej lekkiej atletyki)
Nowak Mateusz, UKS TKD- Taekwondo Kórnik, II miejsca w Pucharze Świata w Trelleborgu i Innsbrucku, srebrny medal MP w poomsae
Pawłowska Katarzyna, UKS Jedynka Limaro Kórnik, kolarstwo, mistrzostwo świata w scratchu
Piter Katarzyna, Grunwald Poznań, tenis
Płosaj Nikol, UKS Jedynka Kórnik, kolarstwo
Ranoszek Anna, Poznańska Akademia Karate, karate, najważniejszymi sukcesami w tym roku jest wywalczenie podwójnego tytułu mistrzyni Polski w brazylijskim Jiu Jitsu w formule Gi oraz No Gi
Ratajczak Alicja, UKS Jedynka Limaro Kórnik, kolarstwo, I miejsce na Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, I miejsca w MP w wyścigu drużynowym na torze, w wyścigu drużynowym na czas i na torze w wyścigu drużyn- Elita (rek. Polski)
Roszkiewicz Zuzanna, UKS Atlas Tarnowo Podgórne, taekwondo, złoty medal międzynarodowych mistrzostw Polish Open 2012 oraz srebrne MP juniorów starszych i międzynarodowych mistrzostw Czech – Praha Open
Sykała Wojciech, GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, kolarstwo – złoty medal torowych MP juniorów indywidualnie na dochodzenie, srebrny medal szosowych MP juniorów na w jeździe drużynowej na czas, brązowe medale szosowych MP juniorów w jeździe indywidualnej na czas oraz w jeździe dwójkami na czas, trzecie miejsce w challangu szosowym juniorów w sezonie 2012 oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu dookoła Korsyki
Synoracki Henryk, LOK Poznań, sport motorowodny, mistrzostwo Europy w klasach F-125 i O-175, 4. miejsce mistrzostw świata
Synoradzka Martyna, AZS AWF Poznań, szermierka, V miejsce igrzyska olimpijskie (drużynowo), IV miejsce mistrzostwa Europy (drużynowo ) we florecie kobiet
Szade Michał, Olimpia Poznań, lekkoatletyka, 3 medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – srebrny w indywidualnym biegu przez płotki na dystansie 110m, srebrny w sztafecie 4x100m i brązowy w sztafecie 4x400m
Szeląg Gracjan, GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, kolarstwo, srebrne medale szosowych MP juniorów w jeździe drużynowej na czas oraz MP LZS juniorów ze startu wspólnego, brązowy medal szosowych MP juniorów w jeździe dwójkami na czas, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej szosowego Pucharu Polski w sezonie 2012
Szost Henryk, Grunwald Poznań, lekka atletyka maraton, 3. miejsce podczas maratonu w Fukuoce, nowy rekordzista Polski, 9 miejsce podczas IO w Londynie (najlepszy z Europejczyków)
Ślusarski Bartosz, piłka nożna, Lech Poznań
Świerczyński Mateusz, UKS Orkan Przeźmierowo, badminton, złote medale indywidualnych MP juniorów w grze pojedynczej i podwójnej mężczyzn oraz grze podwójnej mężczyzn
Tadyszak Julia, UKS Olimp Duszniki, lekkoatletyka, złoty medal na XVIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w rzucie piłeczką palantową i złoty medal w meczu międzynarodowym w lekkiej atletyce, również w rzucie piłeczką palantową
Trochim Wojciech, Warta Poznań, piłka nożna
Wojtkowiak Małgorzata, AZS AWF Poznań, szermierka, V miejsce igrzyska olimpijskie (drużynowo), IV miejsce mistrzostwa Europy (drużynowo ) we florecie kobiet, III miejsce (indywidualnie) Puchar Świata Seniorów Marsylia
Wyciszkiewicz Patrycja, Olimpia Poznań, lekkoatletyka, rekord Polski juniorek na 400 m i start na igrzyskach w Londynie
Ziółkowski Szymon, AZS Poznań, lekka atletyka rzut młotem, brązowy medal mistrzostw Europy, 7 miejsce podczas IO w Londynie.
Prawie każdy zawodnik jest z innej dyscypliny sportu i nie mozna sie wypowiadac trzeba sie o kazdym cos dowiedziec
Szkoda, ze nie ma zadnego pilkarza wodnego. Chopaki w końcu zdobyli brazowy medal Mistrzostw Polski seniorów. :)
Witam serdecznie… napiszę tak… sportowcem roku może być wybrana tylko jedna osoba… moim zdaniem zasługuje na to miano Karolina Majda lat 12!!! Zawodniczka MTS Tarnowiak grająca w kadrze Wielkopolski w Piłkę Nożną i mająca już na swym koncie Mistrzostwo Polski 2012 i Mistrzostwo Wielkopolski 2011 i 2012!!! Należy dodać że jest wyróżniającą się zawodniczką w zespole, pomimo że gra w kategorii wiekowej o dwa lata starszej!!!
Tu kibicuję Julii Michalskiej!
Co do kołeckiego to prawda jest dobry i ma forme…
Julia Michalska – tylko ONA!
Głosujcie na Kołeckiego Bartosza ponieważ ten sezon miał bardzo udany a wiem że stać go na jeszcze więcej. Jest najlepszym kandydatem ze swojej dyscypliny. Brązowy Medalista Mistrzostw Europy !!! oraz multimedalista Mistrzostw Polski :)
To młody zawodnik myśle że sam start w tym plebiscycie dla niego to zaszczyt
Nowak Mateusz
Witajcie warto poczytać o wszystkich nie zapominajcie o Małgorzata Leopold która właśnie w 2012r. ZOSTAŁA MULTIMEDIALISTKĄ CO OZNACZA, ŻE ZDOBYŁA MISTRZA POLSKI W KATEGORII: 1.INDYWIDUALNIE 2.W PARACH 3.SPRINT 4.MIXT I 5 ZŁOTO W DRUŻYNIE wygrała każdy start a to nie lada wyzwanie i NIE ZAPOMNIJMY w 2007r zdobyła Vice Mistrza Świata.