Współczesne malarstwo


Współczesne malarstwo to nie tylko kultywacja tradycyjnych technik malarskich, ale również, a w zasadzie przede wszystkim, liczne, zupełnie nowe formy wyrazu. Ciekawą opcją nowoczesnych dzieł jest dla przykładu kolaż – zaczerpnięty z epoki kubizmu, który łączy różne obrazy i materiały w jeden wyjątkowy twór. Współczesne malarstwo to także sięganie do materiałów, które pozornie z malarstwem nie mają nic wspólnego.

Doskonałe dzieła różnorodnych twórców prezentowanych w licznych galeriach sprawiają, że każdy może zaczerpnąć nieco inspiracji, poznać nowe perspektywy, zachwycić się ciekawymi pomysłami lub nacieszyć oczy pięknem dzieł rąk ludzkich. Współcześni artyści stawiają ostatnimi laty na technikę komputerową, która pozwala tworzyć niezwykłe dzieła na tzw. płótnie cyfrowym, które następnie przenoszone są na tradycyjne płótno wypełniając ściany wystaw niezwykłą treścią.

Ciekawe warianty współczesnej sztuki obejmuje malarstwo z wykorzystaniem materiałów niepozornych, które nadają dziełom wyjątkowego wyrazu. Przykładem tego jest zastosowanie ołowiu, szkła, drewna, fragmentów roślin czy piasku. Wyjątkowy styl oraz nieograniczona wyobraźnia artystów pomaga opisać znane nam rzeczy czy uczucia w wyjątkowy sposób, dlatego galerie jak V.A. Gallery zlokalizowana w mieście Poznań, urzeka regularnymi eventami i wystawami, które zachwycają innowacyjnym podejściem artystów.

Wiele współczesnych obrazów powstaje z rąk autorów nieznanych, ale niezmiennie zachwycających. Przykładem są tutaj obrazy graffiti które umieszczane na budynkach, wiaduktach czy innych powierzchniach często zdumiewają i oczarowują – pomimo że bywają nielegalne.

Sztuka komputerowa, która wnika we współczesne malarstwo, ale także inne rodzaje sztuki pozwala z kolei tworzyć dzieła wybitne i bardziej nieograniczone. Tradycyjny pędzel i płótno nie odchodzą jednak do lamusa, a zostają wsparte rozwojem technik komputerowych. Liczne programy graficzne pozwalają wykorzystać szereg dodatkowych narzędzi, które tworzą alternatywne dzieła.

Malarstwo współczesne jakiemu z poświęceniem oddaje się w mieście Poznań galeria V.A. Gallery ukazuje dzieła malarzy, którzy z rzemieślników stali się interpretatorami świata, który nas otacza. Pomagają oni wyjaśnić wątpliwości i paradoksy rzeczywistości, pozwalają nam znacznie głębiej odczuć estetykę i dają satysfakcję. Obrazy współczesnych artystów zdecydowanie bardziej aniżeli te z rąk naszych przodków zmuszają do refleksji, przemyśleń związanych z różnymi aspektami życia i wielu innych. Sztuka pozwala rozwiązań problemy, ukazuje współczesne możliwości, zagrożenia czy nadzieje. Liczne środki wyrazu we współczesnym malarstwie dają szerokie pole do popisu, dlatego za pomocą pasteli, akwareli, farb olejnych czy grafiki komputerowej można stworzyć wyjątkowe połączenia, które są niesamowite w swych kontrastach.

Dodaj komentarz