Wracają pociągi na linii Poznań – Września – Konin


W niedzielę  po roku funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej pociągi wracają na tory pomiędzy Wrześnią a Koninem, a wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek linii: Konin – Kutno. Przerwa w ruchu pociągów pomiędzy Koninem a Kutnem potrwa od 15 lipca 2018 r. do czerwca 2019 r.

W celu zminimalizowania niedogodności komunikacyjnych dla podróżujących, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Koleje Wielkopolskie podejmą się organizacji transportu zastępczego. Usługa autobusowego przewozu osób na trasie Konin – Kutno w ramach zast6ępczej komunikacji autobusowej będzie realizowana w dni robocze i wolne od pracy. Autobusy zastępcze będą posiadały oznaczenia na tablicach elektronicznych oraz dodatkowe boczne tablice relacyjne ze wskazaniem kierunku jazdy.

  • Autobusy rozpoczynające kursy w Koninie będą odjeżdżały z placu przy stacji kolejowej Konin;
  • Autobusy rozpoczynające kursy w Kutnie będą odjeżdżały również z placu przy stacji kolejowej Kutno.

Rozkład jazdy pociągów spółki Koleje Wielkopolskie na linii Poznań – Kutno – Poznań:

Poznań – Konin – Kutno/Kutno – Konin – Poznań (plik PDF) ważny od dnia 15 lipca 2018

Poniżej najważniejsze informacje dotyczące przewozu podróżnych na odcinku Konin – Kutno:

  1. Pracownik obsługi w autobusie komunikacji zastępczej dokonujący sprzedaży biletu przyjmuje należności wyłącznie w formie gotówkowej(PLN).
  2. Bilety na przejazd/przewóz należy nabywać od i do stacji kolejowej(na dotychczasowych zasadach).
  3. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości przewozu rowerów.
  4. Pasażerowie zobowiązani są wejść do pojazdu przednimi drzwiami oznaczonymi napisem „WEJŚCIE”, wysiadać natomiast mogą wszystkimi drzwiami w pojeździe za wyjątkiem pierwszych znajdujących się od strony kierowcy autobusu. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych, wsiadających do pojazdu z wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim oraz innych uzasadnionych przypadków.
  5. W przypadku posiadania dużego bagażu ręcznego, Podróżny powinien zgłosić się do kierowcy na przystanku początkowym z takim wyprzedzeniem, uwzględniającym czas na dokonanie niezbędnych czynności, np. wniesienie i zabezpieczenie bagażu, aby umożliwić planowe (zgodne z rozkładem jazdy) uruchomienie pojazdu.
  6. Podróżny może nabyć bilet na przejazd/przewóz przed rozpoczęciem przejazdu w jednym z dostępnych kanałów sprzedaży biletów: w kasach biletowych Przewoźnika oraz w wybranych kasach innych przewoźników, w Stacjonarnych Automatach Biletowych, przez Internet za pośrednictwem systemu IKW, przez telefon komórkowy za pośrednictwem systemu SkyCash.

Szczegółowy opis wszystkich przystanków zastępczej komunikacji autobusowej zamieszczamy poniżej:

Dodaj komentarz