Wojewoda zwołał wielkopolski zespół zarządzania kryzysowego


Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwołał specjalną wideokonferencję w ramach poszerzonego wojewódzkiego sztabu zarządzania kryzysowego w sprawie sytuacji epidemicznej i bazy szpitalnej w Wielkopolsce. Udział w niej wzięli m.in. marszałek województwa, prezydenci miast, starostowie, przedstawiciele służb i instytucji takich jak PKO BP, NFZ, WSSE czy WSzW w Poznaniu.

Podczas wideokonferencji wojewoda Łukasz Mikołajczyk przedstawił dane dotyczące sytuacji łóżek covidowych na terenie województwa i działań związanych z powstającym szpitalem tymczasowym. Obecnie w Wielkopolsce do dyspozycji pacjentów z koronawirusem jest 3127 łóżek, w tym 252 respiratorowe.

– Sytuacja dotycząca łóżek covidowych jest stabilna. Obecnie wolnych łóżek jest 1010, w tym 101 respiratorowych. Za kilka dni w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich będziemy stopniowo uwalniać kolejne łóżka. Mam nadzieję, że to spowoduje w najbliższych tygodniach możliwość odciążenia szpitali powiatowych, jeśli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz