Wmurowano akt erekcyjny pod hotel Hampton by Hilton Poznań


Wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego hotelu Hampton by Hilton w Poznaniu. Budynek ma być gotowy latem przyszłego roku.

– Działamy na poziomie rewitalizacji, by przywrócić symbol Poznania jakim jest ulica Święty Marcin – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Decyzja, by budować w centrum ten hotel jest świadectwem, że nasze działania są akceptowane przez inwestorów. Z drugiej strony to skutkuje zwiększeniem liczby turystów. Wszystko to razem wpisuje się w zmienianie centrum Poznania na znacznie piękniejszy obszar ,

Budowa hotelu Hampton by Hilton u zbiegu ulic Św. Marcin i Podgórnej rozpoczęła się w lutym tego roku. Koniec prac planowany jest latem 2018. Na działce, która dotychczas stała niezagospodarowania powstanie obiekt o powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych. Budynek ma mieć 8 kondygnacji, w tym podziemny parking. Nadzór nad budową prowadzi m. in. Miejski Konserwator Zabytków.

– To jest zawsze dobry sygnał kiedy w mieście powstaje nowy, dobry hotel. To, że jest potrzeba nowych miejsc hotelowych oznacza, że miasto się rozwija. Cieszy też fakt, że inwestycja jest wykonywana przez poznańskiego wykonawcę – zaznacza Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta.

Poznański Hampton ma rocznie podejmować nawet 50 tys. gości. Do dyspozycji będą mieli 117 pokoi o zróżnicowanym standardzie, a także strefę fitness, salę konferencyjną, salę komputerową, bar i restaurację. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z zakończeniem inwestycji przybędzie w Poznaniu łącznie 170 nowych miejsc noclegowych.

– Kierunek zmian, które prowadzimy zarówno w centrum, ale również aktywna promocja turystyki, skutkuje coraz większą grupą turystów. Liczba odwiedzających, którzy korzystają z miejsc w poznańskich hotelach, stale rośnie. Odpowiedzią na to jest właśnie rozwój bazy noclegowej – podsumowuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Prezydent Wiśniewski wylicza również, że oprócz inwestycji Hampton by Hilton, równolegle trwa renowacja jednego z budynków Alfy przy Św. Marcinie, w którym także ma zostać uruchomiony hotel. Nowe miejsca noclegowe mają wkrótce powstać w sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica. Ofertę hotelową ma również wprowadzić inwestor kompleksu budynków przy ul. Szkolnej.

Źródło: poznan.pl

Dodaj komentarz