WLLP: znamy mistrzów jesieni w kategorii młodzik


Grupy w kategorii młodzik zakończyły rundę jesienną w Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej, a co za tym idzie poznaliśmy kolejne zwycięskie lokalizacje. Patronem medialnym WLLP jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Przed sezonem ciężko było wskazać faworyta w Grupie I. Przecież jeszcze niedawno Strzeszyn wraz ze Skórzewem grały w Finałach Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej zajmując wysokie lokaty. Wydawało się, że pomiędzy tymi lokalizacjami rozstrzygnie się mistrzostwo, jednak poznańska drużyna z Grunwaldu prowadzona przez Roberta Przybylskiego nie dała szans reszcie stawki wyprzedzając dobrze spisujące się Baranowo o 13 punktów. Z pewnością, podrażnione zespoły ze Skórzewa i Strzeszyna powalczą o swoje w nadchodzących Reiss Cupach i rundzie wiosennej.

Bardzo wyrównany przebieg miała liga w Grupie II na poznańskim Piątkowie. Początkowo gospodarze utrzymywali się na szczycie tabeli, jednak ostatnia kolejka była dla nich dość pechowa. Najpierw przegrali z drugą drużyną z Naramowic, następnie we wspomnianym meczu o wszystko bardzo nieznacznie ulegli pierwszemu zespołowi. Tym samym lokalizacja prowadzona przez Bartosza Szpalika „rzutem na taśmę” wywalczyła mistrzostwo jesieni. Jesteśmy jednak pewni, że „team” Piotra Przewoźnego nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a za ich plecami czai się zawsze groźny PSS.

Dobry tydzień może zapisać sobie w kalendarzu trener ze Swarzędza – Karol Łuczak. Tydzień temu zwyciężył w najbardziej wyrównanej grupie w kategorii B2, a teraz z kolejną drużyną w Grupie III wygrał minimalnie ze Szczepankowem. Niestety lokalizacje z Malty i Rataj nie popisały się najpierw wystawiając starszych zawodników niż ramy wiekowe, a potem przyjeżdżając łącznie w 3 osoby. Liczymy na poprawę tych drużyn i ciekawsze turnieje, a drużynom ze Swarzędza i Szczepankowa gratulujemy postawy fair play i dobrych bezpośrednich spotkań.

Lokalizacja Akademii Piłkarskiej Reissa Winogrady w tym sezonie zanotowała niesamowity postęp pod kątem sportowym. Najpierw na spokojnie zwyciężyła w kategorii orlik, potem z większymi problemami, ale także górą okazała się w Grupie IV młodzisków z Plewiskami, Ogrodami, Starołęką i Areną. Gratulujemy zespołowi Tomasza Karkoszki i czekamy na pokaz mocy w Reiss Cup 2018.

W Grupie V pewnie zwyciężyła lokalizacja z Puszczykowa, wyprzedzając Mosinę, Stęszew, Kórnik i Szczodrzykowo. Podopieczni Wojciecha Paluszkiewicza regularnie zbierali najwięcej punktów w każdym turnieju i zgarnęli 33 „oczka”. Z dobrej strony pokazały się zespoły z Mosiny i Stęszewa, które ciąglę się rozwijają i nabierają większego doświadczenia. Czekamy ciągle na przebudzenie Kórnika i Szczodrzykowa.

Natomiast w Grupie VI lokalizacja prowadzona przez Rafała Pruszkowskiego pewnie zwyciężyła z Rogoźnem i Szamotułami wygrywając wszystkie 6 spotkań wliczane do Ligi Mistrzów. Fakt warty podkreślenia jest taki, że 2/3 mecze z Rogoźnem zakończyły się zwycięstwem jedną bramką co pozwala myśleć, że dobrze przepracowana zima przez tę lokalizację pozwoli na „urwanie” punktów Obornikom na wiosne. Na ten moment młody zespół z Szamotuł nabiera doświadczenia i buduje zespół na Reiss Cup.

Wyrównany przebieg miały turnieje w Grupie VII. Podopieczni Radosława Witkowskiego zwyciężyli lepszym bilansem bezpośrednich pojedynków z Kiszkowem prowadzonym przez Mateusza Bernasia. W ostatniej kolejce z dobrej strony pokazała się ekipa z Pobiedzisk zwyciężając w Murowanej Goślinie, jednak na przekroju rundy jesiennej nie wystarczyło to na nic więcej niż ex-aequo 3 miejsce właśnie z Pobiedziskami.

Tylko w Grupie VIII WLLP ciągle czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie. Ostatni turniej odbędzie się na hali w listopadzie. Po tym, jak do turnieju dołączyło Koło, zrobiło się naprawdę ciekawie.

Zdecydowanym mistrzem jesieni w Grupie IX została drużyna z Trzcianki prowadzona przez Krzysztofa Madajczaka. Zespół ten co roku jest najlepszy w swojej kategorii w okręgu pilskim i pozostaje tylko spytać, które miejsce na podium zajmie w turnieju Reiss Cup, gdzie będzie gospodarzem. Lokalizacje z Czarnkowa i Piły także zanotowały progres i chcą pokrzyżować plany ekipie z Trzcianki.

Mimo dużej przewagi końcowej Ostrowa Wielkpolskiego nad drugą Pogorzelą 13 pkt. nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo w w Grupie X WLLP. Stawce przewodził Kobylin, jednak niespodziewany walkower otworzył szansę na zwycięstwo w lidze, którą wykorzystała drużyna prowadzona przez Michała Grzędę. Warto pochwalić także zespół z Pogorzeli, który przemierzył ponad 50 kilometrów, aby rozegrać bardzo dobre spotkania.

W Grupie XII miała miejsce sytuacja bardzo podobna do lokalizacji z Winograd, Swarzędza czy Puszczykowa. Wygrana w kategorii orlik i młodzik. Warto zwrócić uwagę, że w turniejach, które odbyły się w Jarocinie, Pleszewie i Choczu, rozgrywki toczyły się nie tylko pomiędzy pierwszymi drużynami danych lokalizacji w Lidze Mistrzów, ale także w Lidze Europy, gdzie swoje mecze rozgrywali zawodnicy może o trochę niższych umiejętnościach piłkarskich, ale na pewno nie o niższym zaangażowaniu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom w tej grupie, którzy za każdym razem tworzyli bardzo ciekawe widowisko!

Natomiast w w Grupie XIII Pomimo dobrej końcówki drużyny z Kościana prowadzonej przez Macieja Sołtysiaka i Przemysława Skrzypczaka, pierwsze dwie kolejki zadecydowały o zwycięstwie Gostynia jedynie o dwa punkty. Tak naprawdę zadecydował mecz z pierwszej kolejki, gdzie Leszno urwało bardzo ważne punkty w końcowym rozrachunku Kościanowi. Jednak brawa należą się dla podopiecznych wszystkich lokalizacji nie tylko za mecze, ale wzorową frekwencję. Ponadto w tej grupie swoje pierwsze mecze na tak dużym boisku rozgrywali wyróżniający się zawodnicy z kategorii orlik z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan prowadzeni przez Tomasza Woźniaka, którzy z kolejki na kolejkę prezentują się coraz lepiej.

Bezkonkurencyjny w Grupie XIV okazał się zespół z Szamotuł, który zwyciężając we wszystkich meczach, zapewnił sobie mistrzostwo jesieni. W polu pokonanych zostawił za sobą Ostroróg i Obrzycko, które zdecydowanie lepiej się czują w grupach B2 i budują zespoły na kolejne sezony. Gratulujemy podopiecznym Mikołaja Małolepszego.

Przypomnijmy, że w ramach cotygodniowych zmagań w Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej ponad 7 tysięcy młodych piłkarzy, grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów, rywalizuje i najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych. Patronem medialnym WLLP jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Szczegółowe informacje, tabeli i wyniki rozgrywek na stronie Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz