WLLP: Ostatnia prosta w rundzie jesiennej orlików


Swoje zmagania zakończyła już część drużyn w kategorii orlik, a co za tym idzie poznaliśmy pierwszych mistrzów jesieni w Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej w tych rocznikach. Na szczególne wyróżnienie zasługują zespoły z Kalisza, Kościana i Obornik.  Patronem medialnym WLLP jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Na czele tabeli Grupy I po rundzie jesiennej plasuje się Środa Wielkopolska prowadzona przez Tomasza Nawracałe nieznacznie wyprzedzając Szczodrzykowo. Te dwa zespoły były zdecydowanie najsilniejsze w grupie, a przełomowym zwycięstwem okazała się wygrana Środy w 1. kolejce zmagań. Warto pochwalić tę lokalizację za wysoką frekwencję i regularne wystawianie kilku drużyn, których wyniki wliczane były do Ligi Europy. – Liga jest bardzo ważna dla moich zawodników i napędza ich do dalszych treningów – mówi trener Tomasz Nawracała z Akademii Piłkarskiej Reissa – Środa Wielkopolska.

W Grupie V zespół z Obornik prowadzony przez Radosława Cegielskiego i Rafała Pruszkowskiego odniósł duży sukces zostawiając za sobą mocny Wągrowiec i zawsze groźne Rogoźno. W dodatku drugi zespół Obornik w końcowym rozrachunku zdobył tylko punkt mniej niż wspomniane Rogoźno. Runda jesienna nie udała się Murowanej Goślinie, jednak dobrze przepracowana zima powinna pozwolić dołączyć do czołówki. – Wzorowa praca na treningach i wysoka frekwencja na każdym turnieju pozwoliły na sukces – wspomina trener Radosław Cegielski.

Pozytywne, mocne zaangażowanie we wszystkie turnieje i stabilna forma Ostroroga zaowocowały zwycięstwem z lokalizacjami z Szamotuł, Pniew i Obrzycka w Grupie VI. Podopieczni Wiesława Rzeszowskiego i Damiana Cudaszewskiego w każdym turnieju wysoko punktowali i w końcu wypunktowali przeciwników. Oczywiście z dobrej strony pokazywały się także inne lokalizacje tworząc za każdym razem bardzo ciekawe i wyrównane spotkania. Wszystkie rozegrane kolejki przynosiły wiele emocji, dziękujemy trenerom za wzorową organizację. – Cieszę się, że udało się wygrać, jednak najważniejsze jest zadowolenie chłopaków z każdego rozegranego meczu w turnieju – zaznacza trener Wiesław Rzeszowski.

Lokalizacja z Nowego Tomyśla bez większych kłopotów zwyciężyła w Grupie VII, wyprzedzając Wolsztyn, Opalenicę i Obrę. Liczymy na mobilizacje tych drużyn na wiosnę i czekamy na ciekawsze turnieje. Natomiast w Grupie X kościaniacy prowadzeni przez Przemysława Skrzypczaka i Tomasza Woźniaka okazali się mistrzem jesieni zwyciężając 8 z 9 spotkań. Dobrze radził sobie także Gostyń, który punktował w meczach z Lesznem i Poniecem. W każdym turnieju ze względu na wystawianie przez Kościan i Gostyń dwóch zespołów rozgrywki toczyły się także w Lidze Europy, w której również zwyciężyła drużyna z Kościana. – Pomarańczowa rodzina zawsze razem – podsumowuje trener Tomasz Woźniak, wskazując na tak ważne aspekty w drużynie jak integracja i zespołowość.

Mistrzem jesieni w Grupie XI została Pogorzela prowadzona przez Mateusz Mruka. Równa forma zaowocowała zdobyciem 39 punktów w 3. kolejkach. Ostatniego słowa nie powiedział Krotoszyn, który chce powalczyć o miano rycerza wiosny. Słabiej w rundzie zaprezentował się Rawicz i Kobylin, jednak trenerzy dopiero budują swoje zespoły na kolejne sezony.

W Grupie XII niekwestionowanym liderem i mistrzem jesieni została lokalizacja Kalisz wygrywając 8 z 9 spotkań i 1 remisując. Wicemistrz finałów WLLP w sezonie 2017/2018 pokazuje siłę w każdym roku pewnie zwyciężając w grupie. Widać dobrą pracę wykonywaną przez trenera – Grzegorza Zapałę. Warto pochwalić także frekwencję na każdej kolejce drużyn z Pleszewa, Jarocina i Chocza, które rozgrywały ciekawe spotkania w Lidze Europy.

Poznańskie Piątkowo okazało się najlepsze w Grupie XIII wyprzedzając zawsze mocny Strzeszyn i nieobliczalne PSS z Areną. Podopieczni Dawida Spychały wykazywali największe zaangażowanie regularnie wystawiając dwie drużyny. Wydaje się, że w rundzie wiosennej może się wiele zmienić w układzie sił, jednak aby to nastąpiło Strzeszyn, PSS i Arena muszą solidnie przepracować okres zimowy i zmobilizować do większego zaangażowania w ligę.

Mała tabela meczów bezpośrednich wyłoniła zwycięzce w Grupie XVI Na pierwszych trzech miejscach znajdowały się lokalizacje ze Swarzędza, Wildy i Szczepankowa. W meczach pomiędzy tymi lokalizacjami najwięcej punktów uzyskał wspomniany Swarzędz trenera Karola Łuczaka i został mistrzem jesieni! Gratulujemy jednak wszystkim drużynom i już nie możemy doczekać się wiosny!

Bardzo dobrą formę w tym sezonie prezentują chłopcy z Winograd wygrywając mecz za meczem. Zwycięską ścieżką podążała także drużyna z Naramowic, jednak każda passa kończyła się na meczu z podopiecznymi Mikołaja Kłosińskiego. Gratulujemy także za frekwencję i ciekawe turnieje na Posnani i Dębcu.

W grupach, w których udział bierze Puszczykowo scenariusz jest jeden – zwycięstwo w grupie zespołu Wojciecha Paluszkiewicza. Rok po roku lokalizacja ta dochodzi do Finałów WLLP gdzie również odgrywa pierwszoplanową rolę. Z dobrej strony pokazała się Mosina zajmując drugie miejsce w Grupie XIX i wydaje się, że jest w stanie powalczyć na wiosnę. Ostatniego słowa nie powiedział jeszcze Luboń.

Przypomnijmy, że w ramach cotygodniowych zmagań w Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej ponad 7 tysięcy młodych piłkarzy, grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów, rywalizuje i najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych. Patronem medialnym WLLP jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Szczegółowe informacje, tabeli i wyniki rozgrywek na stronie Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz