WKS Owieczki i Lewo Prawo zagrają o światowy finał Neymar Jr’s Five w Brazylii!

W sobotę odbył się w Poznaniu piąty przystanek eliminacyjny 3. edycji turnieju Neymar Jr’s Five. Na boisku znajdującym się na osiedlu Rusa stawiło się 26 ekip. Zwyciężyła drużyna WKS OWIECZKI, która w pojedynku na szczycie zmierzyła się z LEWO PRAWO. Oba zespoły są już pewne gry 9 czerwca w krajowym finale. Stawka: wyjazd do Brazylii na rozgrywki z mistrzami z 61 państw.

Punktualnie o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie organizacyjne dla zawodników. Dla przypomnienia – w meczu zwycięża ekipa, która wykluczy wszystkich rywali przed upływem 10 minut lub po ostatnim gwizdku będzie w przewadze liczebnej. Spotkania były rozgrywane systemem pucharowym. Przegrani wracali do domu, a wygrani cieszyli się z awansu.

Większość uczestników brała już udział w Neymar Jr’s Five, była oswojona z nietypową formułą gry i zasadą „tracisz bramkę, tracisz zawodnika”. Wszyscy, których ominęły rozgrywki w ubiegłych latach, szybko przekonali się na czym polega gra w turnieju sygnowanym imieniem gwiazdy PSG. Rzuty karne na pustą bramkę z połowy boiska, pojedynki 1 vs 1 w przypadku remisu, dużo technicznych sztuczek.

Bezchmurne niebo zdobiły samoloty z pobliskiego Air Show, a rozgrywki od pierwszego gwizdka piękne gole. Kiedy cały świat przyglądał się ceremonii ślubnej księcia Harry’ego i Meghan na boisku szalała ekipa ROYAL FLUSH. Ich mistrzowskie rozdanie przerwała w półfinale drużyna LEWO PRAWO, w rezultacie zajęli jednak 3. miejsce i wciąż zachowują szansę na awans do ogólnopolskiego finału. O tym zadecyduje bilans bramkowy po zakończeniu turniejowej trasy.

LEWO PRAWO to pierwsza drużyna w historii turnieju, która na dotarcie do finału potrzebowała jedynie trzech bramek. Pierwsze dwa spotkania z ich udziałem zakończyły się remisem, a o awansie decydował dryblerski pojedynek jeden na jednego. W nim nie miał sobie równych ich dobrze zbudowany napastnik. Na drodze po „majstra” stanęła niezwykle zgrana załoga WKS OWIECZKI. Zdyscyplinowana w obronie i konsekwentna w atakach przedarła szyki obronne finałowych rywali i wskoczyła na najwyższy stopień podium. Zwycięzcy poznańskich eliminacji zostali nagrodzeni voucherem o wartości 1000 zł do wydania na sprzęt sportowy w sklepie R-GOL.com. Obie drużyny będą reprezentowały region podczas warszawskiego finału 9 czerwca.

– Braliśmy udział w pierwszej edycji i na krajowym finale w Krakowie wyeliminowało nas UKS Bródno, które poleciało do Brazylii. Dziś zagraliśmy bardzo pewnie, wygraliśmy i pojedziemy do Warszawy walczyć o mistrza. Wierzę w to! – mówi po odebraniu nagrody pomocnik WKS OWIECZKI.

WYNIKI NEYMAR JR’S FIVE W POZNANIU:

I MIEJSCE – WKS OWIECZKI

II MIEJSCE – LEWO PRAWO

III MIEJSCE* – ROYAL FLUSH

*awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie (09.06) poza ekipami z I i II miejsca zapewni sobie 8. z 12. drużyn z III stopnia podium (o kwalifikacji decyduje bilans bramkowy).