Wkrótce rozpocznie się renowacja parku im. A. Wodziczki


Park im. A. Wodziczki wkrótce czeka rewaloryzacja. Odnowiona będzie zieleń, powstanie nowoczesny plac zabaw i miejsce wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie do 22 września czeka na oferty w ogłoszonym właśnie przetargu na wykonanie tego zadania.


Inwestycja została podzielona na cztery etapy. W pierwszej kolejności – zgodnie ze wskazaniem Rady Osiedla Sołacz – mają zostać przeprowadzone prace związane z realizacją etapu II, czyli renowacja placów zabaw na terenie parku.

– Dzięki renowacji placów zabaw Sołacz zyska zmodernizowane miejsce wypoczynku i rekreacji dla dzieci oraz dla dorosłych poprzez budowę siłowni zewnętrznej, boisk do gry w koszykówkę, bule, stoliki szachowe, do gry w ping-ponga itp. Powstanie przestrzeń, która będzie zachęcała mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, wśród zieleni – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały Rady Osiedla.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg na realizację zadań w ramach etapu II projektu. Wykonawcy, którzy chcą przeprowadzić prace związane z renowacją parku im. A. Wodziczki mają czas do 22 września, by składać swoje oferty.

Wybrany w przetargu wykonawca na realizację prac objętych umową będzie miał 240 dni. W tegorocznym budżecie miasta na renowację parku im. A. Wodziczki przeznaczono niemal 1,65 mln zł.

źródło www.poznan.pl

Dodaj komentarz