Wirus kontra Kontrabas, czyli Niedziela z Klasyką


Podtytułem tego wpisu powinno być: „… a gitara i tak wygrywa…” Sprawa dotyczy cieszących się sporym zainteresowaniem koncertów Niedziela z Klasyką odbywających sięn na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Museum Cafe.

dedusenko

W ostatniej chwili okazało się, że jeden z artystów zapowiedzianych na najbliższą niedzielę toczy bój z grypą. W tej sytuacji koncert planowany wcześniej na 17 listopada organizatorzy przenoszą na termin późniejszy – raczej grudniowy. Trzymając kciuki za walczącego z wirusem artystę zapowiadają niespodziankę dużego kalibru: 17 LISTOPADA wystąpi gitarzysta, o którym mówi się, że jest jednym z największych talentów w Polsce na przestrzeni 10 lat… Igor Dedusenko.

Igor Dedusenko rozpoczął naukę gry na gitarze w wieku siedmiu lat, rok później zdobywając swoje pierwsze laury. Studiował w Akademii Muzycznej w Mińsku, następnie w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod opieką prof. Łukasza Kuropaczewskiego, który uznał muzyka za jeden z największych talentów w Polsce na przestrzeni 10 lat. O muzyku twierdził również, iż „Nie tyle jego znakomita technika, co niesamowita wrażliwość i wyobraźnia muzyczna jest rzadko spotykana w tak młodym wieku. Igor należy, z pewnością, do wąskiego grona gitarzystów, którzy na gitarze grają prawdziwą muzykę!” Artysta, pomimo bardzo młodego wieku (23 lata) jest laureatem ponad dwudziestu międzynarodowych konkursów, z czego w większości były to pierwsze miejsca! Artysta za jedno z najważniejszych swoich osiągnięć uważa zdobycie „Złotej Gitary” w prestiżowym konkursie dla gitarzystów klasycznych (Poznań, 2012). Uczestniczył w wielu europejskich festiwalach muzycznych (Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Bułgarii, Czechach, Polsce, Litwie, Ukrainie, Białorusi), zadziwiając słuchaczy subtelnością i niecodziennymi dźwiękami, przy zachowaniu uniwersalności i ponadczasowości muzyki, którą prezentuje. Muzyk gra utwory różnych epok i stylów. W repertuarze ma zarówno klasykę, jak i muzykę rozrywkową, czy religijną. Zawsze zdobywa podziw słuchaczy, którzy intensywnie przeżywają wykonywane przez niego utwory. Pozostawia u odbiorców niezapomniane wrażenia.

Koncert odbędzie się, 17 listopada, 13:00 Museum Cafe. Wstęp wolny

 

Dodaj komentarz