Wilijna premiera Teatru Muzycznego


Spektakl „Opowieści Wilijne” urodził się jako koncert wigilijny nawiązujący do tradycji i historii Polski i Polaków.

opowieści wigilijne

Dzięki wysiłkom Arnolda Pujszy i artystów Teatru Muzycznego, spektakl ten z czasem i wielkim nakładem pracy, ewoluował w bardziej złożony występ.

Widzowie mogą przyjść na premierowe przedstawienie już dzisiaj. Można jeszcze dostać bilety również na rodzinny wypad do Teatru w ten weekend.

Dyrektor Teatru Muzycznego Przemysław Kieliszewski tak komentuje ten spektakl: – Planując koncert świąteczny, nie spodziewaliśmy się, że tok pracy rozwinie ten projekt w tak cudowny spektakl. Teraz jest ono naszą kolejną premierą, pod reżyserią Arnolda Pujszy.

Natchnienie odczuwalne jest w słowach reżysera. Arnold Pujsza tak przedstawia duszę tego spektaklu: – Spektakl powstał z osobistej rozmowy ze Stwórcą, odczuwam go jako personalną spowiedź przed Nim. Dla mnie siłą napędową w przygotowaniu tego spektaklu była potrzeba złożenia skromnego ukłonu w Jego stronę, w celu podziękowania za wielką łaskę i ochronę jaką odczułem w tych miesiącach i w całym moim życiu. Jest to również podziękowanie za piękną rodzinę i przyjaciół, którzy mnie otaczają.

„Opowieści wilijne” to jedyna w swoim rodzaju sposobność  do obcowania z historią i teraźniejszością Świąt Bożego Narodzenia, a nade wszystko – możliwość wspólnego śpiewania tradycyjnych kolęd oraz wysłuchania ich w artystycznej interpretacji i niebanalnej aranżacji Hadriana Tabęckiego. Gospodarzami, jak zawsze, będą artyści Teatru Muzycznego, nad kształtem muzycznym całości czuwa dyrygent Radosław Labakhua.  Spektakl będzie grany premierowo 17.12 oraz przed Świętami – 18, 19, 20,21 i 22 grudnia.

O innych propozycjach Teatru Muzycznego można przeczytać tutaj.

1 komentarz

  1. frackowiak41 pisze:

    Mila niespodzianka!!!

Dodaj komentarz