Wielu poznaniaków chętnych na flagi


Dzisiaj w południe na Starym Rynku w Poznaniu zastępcy prezydenta Tomasz Lewandowski, Mariusz Wiśniewski i Jędrzej Solarski oraz skarbnik Barbara Sajnaj rozdawali flagi. Chętnych do ich zabrania było bardzo wielu. Rozdano 500 flag.

11 listopada świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji na mieszkańców czekała niespodzianka. W piątek, na Starym Rynku, zastępcy prezydenta Poznania i skarbnik miasta rozdawali poznaniakom biało – czerwone flagi.

Akcja rozpoczęła się w samo południe. Wzięli w niej udział zastępcy prezydenta Poznania – Mariusz Wiśniewski, Tomasz Lewandowski i Jędrzej Solarski, a także skarbnik Barbara Sajnaj. Wspólnie rozdali około 500 biało-czerwonych flag. Dostali je poznaniacy oraz turyści, którzy przed Ratuszem obserwowali trykające się koziołki. Chętnych nie brakowało. Obdarowani zabrali flagi do domów, gdzie – jak deklarowali – zawisną one w oknach i na balkonach.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownicy Urzędu Miasta Poznania rozdają mieszkańcom biało-czerwone flagi. Podobna akcja jest organizowana co roku 2 maja – w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz