Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie w Kościanie


Blisko 100 dzieci z rocznika 2009 i 2011 rywalizowały w sobotę na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie w ramach Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, w której bierze udział ponad siedem tysięcy młodych piłkarzy z 400 zespołów. Rozgrywki mają zachęcić jak największą liczbę dzieci do aktywności fizycznej oraz popularyzację zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Jako pierwsi na murawę kościańskiego Orlika wybiegli młodzi piłkarze z rocznika 2011 i młodsi, którzy reprezentowali Gostyń, Kościan i Leszno. Zagrali oni na małe bramki w rozgrywkach Ligi Europy i Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach najważniejsza była zabawa, a wynik był sprawą drugoplanową.

– Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. W WLLP bierze udział 400 zespołów z Wielkopolski i woj. lubuskiego. W ramach każdej kategorii wiekowej drużyny podzielone są na grupy, według aktualnej frekwencji. Na turnieju nie obowiązuje selekcja. Rozgrywki są dla każdego i to właśnie z takim nastawieniem rozgrywają mecze wszyscy zawodnicy. Każdy jest powołany na turniej, a udział w lidze za każdym razem stanowi dla zawodników jedynie przyjemny obowiązek – opowiada koordynator rozgrywek Paweł Jankowski z Akademii Piłkarskiej Reissa.

Następnie swoje umiejętności sprawdzili chłopcy z rocznika 2009 i młodsi, którzy grali już na większe bramki systemem każdy z każdym, a zespoły składały się z bramkarza i czterech zawodników w polu. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się tego dnia pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, który nie zaznał goryczy porażki.

– Cieszymy się, że nasza wspólna praca na treningach przekłada się na wyniki w oficjalnych spotkaniach. Staramy się wychowywać poprzez sport, a dzięki współpracy z rodzicami kościańska lokalizacja Akademii Piłkarskiej Reissa ma coraz więcej sukcesów. Dziś szansę gry przeciwko starszym kolegom otrzymał zespół APR Kościan z rocznika 2011 i zdał ten egzamin celująco. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Kozłowski i bramkarz Aleksander Skoracki – mówi trener Tomasz Woźniak.

Rywalizacja najmłodszych zakończy się 16 czerwca 2018 roku w Gostyniu. Natomiast zespół Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan z rocznika 2008 prowadzony przez Macieja Sołtysiaka i Przemysława Skrzypczaka jest krok od awansu do Turnieju Finałowego WLLP, który w czerwcu odbędzie się w Baranowie.

Zobacz fotogalerie z rozgrywek Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie w Kościanie:

Polecamy materiały o Akademii Piłkarskiej Reissa:

Akademia Piłkarska Reissa zajmuje 2. miejsce w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”!

Trwa rywalizacja o Puchar Ligi RAFiK

Dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa najlepsze w Wielkopolsce!

Ruszyły Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie

Dzieci zagrały dla Michasi i Macieja

AP Reissa Kościan na podium Sporting Cup 2018

Zacznij treningi w Akademii Piłkarskiej Reissa

Sportowe ferie zimowe w Kościanie za nami

Turniej Winter Cup Kościan 2018 za nami

Tyle frajdy na półkoloniach ze SportujMy.pl

Puchar Burmistrza Śmigla pod dyktando APR Kościan

Akademia Piłkarska Reissa wygrała Turniej Juna-Trans Cup

Piotr Reiss odwiedził Dom Dziecka w Bodzewie

Wojewódzki finał Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Duże zainteresowanie konferencją FootballPro Coaching

Dodaj komentarz