Wielkopolski rynek mieszkaniowy – jak się zmienia i jak reagują deweloperzy?


Dziś trudno wyrokować, czy trend suburbanizacji będzie nadal się rozpędzał w dalszej przyszłości, natomiast „dziś i jutro” poznaniacy będą wyprowadzać się na obrzeża. – Jako deweloper dostrzegamy potencjał podmiejskich terenów, budując osiedla w gminie Swarzędz i Kostrzyn. Rabowice, Jasin i Gwiazdowo to miejsca, które dają nam przestrzeń do rozwoju naszych inwestycji – mówi Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu w firmie Greenbud Development.

Przedmieścia polubili także inwestorzy z KM Building. – Od lat stawiamy na trzy rodzinne lokalizacje: Błażejewko w gminie Kórnik, Brodowo k. Środy Wielkopolskiej i Zalasewo w gminie Swarzędz. Popularność przedmieść nie słabnie, a my, dzięki umiejętnej strategii firmy, powiększamy osiedla w zharmonizowany sposób – zaznacza Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Deweloperzy odkrywają także zupełnie nowe tereny, dostrzegając ich atuty. – Jako jeden z pierwszych inwestorów otworzyliśmy się na Murowaną Goślinę, tworząc projekt Nowa Murowana. Jesteśmy pewni, że ciekawych lokalizacji do zamieszkania przez Poznaniaków i Wielkopolan nie brakuje. Zmierzamy ku premierom nowych inwestycji, o czym będziemy informować na bieżąco – tłumaczy Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz