Wielkopolski rynek mieszkaniowy – jak się zmienia i jak reagują deweloperzy?


Dużym zainteresowaniem cieszy się zabudowa szeregowa. Najbardziej popularna jest ta zlokalizowana w granicach Poznania. Jednak takich inwestycji nie ma zbyt dużo. – W naszym portfolio znajduje się Osiedle Rodzinne Podolany przy ul. Heleny Rzepeckiej, jedno z niewielu osiedli nowych domów z ogrodami w Poznaniu – informuje Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments.

Atrakcyjna jest okolica między Jeziorami: Strzeszyńskim, Kierskim i Kierskim Małym, gdzie powstaje Osiedle Przy Jeziorach. – Wybieramy najlepsze lokalizacje, dzięki którym możemy realizować naszą ideę „Więcej przestrzeni”. Z pewnością będziemy się rozwijać na wielkopolskim rynku mieszkaniowym – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Deweloperzy polubili poznańskie przedmieścia

W związku z tym, że w granicach miasta gruntów pod zabudowę jest coraz mniej, deweloperzy jeszcze chętniej spoglądają na przedmieścia. A wraz z nimi – klienci, bo podaż lokali mieszkalnych i domów jest tu duża, i to w dodatku w relatywnie niskiej cenie. To skłania nabywców do decyzji, by przeprowadzić się pod Poznań, podobnie jak większy metraż.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz