Wielkopolski rynek mieszkaniowy – jak się zmienia i jak reagują deweloperzy?


W Poznaniu inwestuje się także na Winiarach, położonych blisko Piątkowa. Budowane tutaj nowe osiedla cechują się tym, że… niemal połowa mieszkań znika za sprawą klientów inwestycyjnych.

Nie dziwi mnie to, ponieważ mamy tu wszystko dla realizowania potrzeb osób młodych. Świetna lokalizacja pozwala tramwajem PST dojechać w 10 minut do centrum miasta – relacjonuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. W budowanej inwestycji Rezydencja Winiary, jest duży wybór lokali 2-pokojowych, a tuż obok, przy Piątkowskiej 103 dostępne są większe mieszkania odpowiednie pod kątem inwestycyjnym. – Przestrzeń z 4 pokojami można podzielić na 2 mieszkania 2-pokojowe, bądź kawalerkę i 3-pokojowe – opisuje Marek Smogór. Z Winiar i Piątkowa można przenieść się szybko na Winogrady, gdzie rozwija się projekt Enklawa Winogrady. Inwestorzy, dla których jest to premierowe osiedle w Poznaniu, potwierdzają, że wśród klientów są między innymi osoby kupujące mieszkania „pod wynajem” – tu też decyduje lokalizacja, szczególnie, że w tym rejonie Poznania powstaje nowa infrastruktura i trasa tramwajowa, co wpłynie na wygodę mieszkańców.

Dobry pomysłem będzie wybranie także jednego z mieszkań bądź apartamentów w projekcie Studzienna 7. Dla wybranych lokali istnieje możliwość odliczenia podatku VAT 23 procent.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz