Wielkopolska triumfuje w XXIV OOM


3 srebrne medale tenisistów z Wielkopolski przypieczętowały końcowe zwycięstwo gospodarzy i zakończyły XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych. Województwo wielkopolskie triumfowało w klasyfikacji medalowej i wojewódzkiej!!! Wśród klubów zwycięstwo MKS Kusy Szczecin, drugie miejsce dla OŚ AZS Poznań, trzecie dla TS Wisły Kraków.

PODSUMOWANIE

45 dni trwania zawodów, w tym 33 ze sportową rywalizacją. 12 miast gospodarzy, 14 sportów i ponad 4 tysiące uczestników. Końcowy triumf województwa wielkopolskiego i MKS Kusy Szczecin. Tak zapamiętamy zakończoną w niedzielę XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. Ostatnie komplety medali rozdano na kortach w Szamotułach. Mistrzami Polski w grze pojedynczej zostali Aleksandra Wierzbowska i Szymon Kielan.

OSTATNIA DYSCYPLINA – TENIS

W turnieju singlowym chłopców faworytem był Marcel Politowicz. Grający z jedynką tenisista AZS-u Poznań odpadł jednak w ćwierćfinale. O złoty medal zagrali Szymon Kielan (numer 2 w turnieju) oraz zawodnik poznańskiego Grunwaldu Jasza Szajrych. Niżej notowany w krajowym rankingu kadetów Szajrych nie sprawił kolejnej niespodzianki. Przegrał 2:6, 4:6.

W finale dziewcząt rozstawiona z dwójką Aleksandra Wierzbowska z Krakowskiego Klubu Sportowego Olsza pokonała Zuzannę Kubachę (Park Tenisowy Olimpia Poznań) 6:2, 7:6. Nazwisko pochodzącej z Czempinia, ale reprezentującej Olimpię 14-latki warto jednak zapamiętać. W krajowym rankingu zajmuje ona drugie miejsce, ale w swojej kategorii wiekowej (U-14). W kadetkach jest na 24. pozycji. Na jej udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (U-16) zgodę musiał więc wyrazić Polski Związek Tenisowy. Zgoda była, bo już wcześniej młoda tenisistka odnosiła sukcesy w starszej kategorii. W tym roku była m.in. w finale gry pojedynczej, rozgrywanego w Zabrzu turnieju z cyklu Tennis Europe U-16 drugiej kategorii. W turnieju deblowym, wygrała! W OOM eliminowała kolejno wyżej rozstawione rywalki docierając do wielkiego finału. Choć w nim przegrała, to może być z siebie dumna.

WYNIKI TURNIEJU TENISOWEGO XXIV OOM:

GRA POJEDYNCZA DZIEWCZĄT:
1. Aleksandra Wierzbowska (Krakowski Klub Sportowy Olsza)
2. Zuzanna Kubacha (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
3. Zuzanna Szczepańska (ITT Goplana Inowrocław) oraz Barbara Przybylska (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zgierz)

GRA POJEDYNCZA CHŁOPCÓW:
1. Szymon Kielan (PKT Pabianice)
2. Jasza Szajrych (WKS Grunwald Poznań)
3. Marcel Kamrowski (Flota Gdynia) oraz Jonasz Dziopak (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław)

GRA PODWÓJNA DZIEWCZĄT:

  1. Rozalia Gruszczyńska/Aleksandra Wierzbowska (Krakowski Klub Sportowy Olsza)
  2. Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn)/Martyna Szynkowska (UKS RP Sport Olsztyn)
  3. Karolina Bartusek/Karina Gustowska (KS Mostostal Zabrze/BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Nicole Carpenter/Barbara Przybylska (TG Sokół Zgierz)

GRA PODWÓJNA CHŁOPCÓW:

  1. Szymon Kielan Szymon/Aleksander Orlikowski (PKT Pabianice/Miejski Klub Tenisowy Łódź)
  2. Marcel Politowicz/Jasza Szajrych (AZS Poznań/Grunwald Poznań)
  3. Jonasz Dziopak/Franciszek Krotowski oraz Jakub Federowicz/Marcel Kamrowski

GRA MIESZANA:

  1. Zuzanna Szczepańska/Dawid Wiśniewski (ITT Goplana Inowrocław)
  2. Olga Gołaś/Mateusz Kułakowski (Fundacja Szczecińska Akademia Tenisowa/UKT TenisPRO Koszalin)
  3. Lena Takmadżan/Miłosz Sroka (MKT Stalowa Wola) oraz Martyna Szpakowska/Zoltan Szabo (KT GAT Gdańsk)

KLASYFIKACJE KOŃCOWE

Gospodarzy cieszą także wyniki klasyfikacji końcowych. W rankingu województw triumfowało wielkopolskie przed mazowieckim i śląskim. W klasyfikacji klubów triumf MKS Kusy Szczecin. Drugie miejsce dla AZS-u Poznań, trzecie dla Wisły Kraków. No i jeszcze klasyfikacja medalowa. Najczęściej na podium stawali reprezentanci wielkopolskich klubów, którzy wywalczyli 93 medale: 27 złotych, 29 srebrnych i 37 brązowych. Na drugim miejscu z 73 medalami województwo śląskie (22/20/31), a na trzecim mazowieckie (88 – 21/23/44).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz