Koncert gwiazd na Inea Stadionie z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego


W najbliższych miesiącach również możemy liczyć na szereg wydarzeń przygotowujących nas do grudniowych uroczystości. Będzie to m.in. wrześniowy Piknik Powstańczy oraz premiera opery „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Więcej informacji w załączniku.

„Oprócz tego, co my robimy, będziemy też wspierać wiele działań, które podejmują lokalne samorządy, stowarzyszenia, które będą podczas tego i w następnym roku celebrować wiele wydarzeń związanych z powstaniem. I bardzo nam zależy, aby to była taka powszechna aktywność Wielkopolan nieskrępowana żadnymi ograniczeniami. Każdy, kto ma pomysł i entuzjazm do tego, by cokolwiek organizować, powinien to robić, a my będziemy to wspierać” – powiedział Marszałek Marek Woźniak.

Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN poinformował, że wieczorny koncert „Wiara, Nadzieja, Wolność” z poznańskiego Inea Stadionu transmitowany na żywo zobaczą również widzowie głównego kanału TVN. Zapewnił, że wydarzenie zostanie zrealizowane na najwyższym telewizyjnym poziomie.

Marcin Perzyna, Prezes Festival Group i producent koncertu dodał, że podczas wydarzenia zostaną wykorzystane dostępne materiały archiwalne oraz te, które uda się pozyskać dzięki kwerendzie w muzach zagranicznych. Poinformował również o pomyśle reżyserskim „Chcemy odwołać się do Rodzin Powstańczych i utkać nić pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Uwspółcześnienie wydarzeń historycznych będzie głównym wysiłkiem, który w tym koncercie będziemy chcieli ponieść”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Burek pisze:

    kiedy bilety na grudniowy koncert

Dodaj komentarz