Koncert gwiazd na Inea Stadionie z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego


„Wolność liczy się w każdym wieku” to hasło promocyjne towarzyszące przygotowaniom do centralnych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się 27 grudnia 2018 r. w Poznaniu i dzień później w Warszawie. W ciągu roku zaplanowano wiele wydarzeń, m.in. koncert gwiazd na Inea Stadionie, który transmitować będzie TVN.

O tym, jak będziemy świętować, mówił organizator uroczystości Marek Woźniak, marszałek województwa wielopolskiego i jego goście podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

 

Główne uroczystości tradycyjnie odbędą się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, skąd uczestnicy przejdą do poznańskiej Fary na mszę świętą w intencji powstańców. Nie zabraknie obozu powstańczego na placu Wolności, gdzie na telebimie mieszkańcy będą mogli zobaczyć transmisję z uroczystości oficjalnych oraz z wieczornego koncertu, będącego artystycznym hołdem dla powstańców.

„Chcielibyśmy, aby honorowym patronem tych obchodów były Rodziny Powstańcze, które są obecne w Wielkopolsce i są ściśle związane z obchodami 100 – lecia. Ten powszechny patronat wszystkich wielkopolskich rodzin powstańczych daje nam poczucie utożsamienia się z tymi ważnymi wydarzeniami i jednocześnie zapewnia pozapolityczny akcent. Chcemy przeżywać wspólnie tę rocznicę. Chcemy te obchody świętować w sposób maksymalnie obywatelski społeczny i wielkopolski” – podkreślił Marszałek Woźniak, który dodał także „Liczymy, że podczas obchodów będzie obecna asysta wojskowa. Nie wyobrażam sobie, aby jej nie było”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Burek pisze:

    kiedy bilety na grudniowy koncert

Dodaj komentarz