Wielki finał akcji „Fura dla niepełnosprawnych” w Pobiedziskach


„Aktywni bez barier – Integracje wokół sportu” to wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla Ciebie, które odbędzie się w niedzielę, 11 lutego, w godzinach od 12.00 do 18.00 w Centrum Sportowo – Edukacyjnym w Pobiedziskach przy ul. Kostrzyńskiej 23. Głównym celem imprezy jest zakończenie akcji „Fura dla niepełnosprawnych”, dzięki której zostanie zakupiony samochód specjalistyczny do przewozu osób niepełnosprawnych, uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Organizatorzy postanowili nadać imprezie sportowo-rodzinny charakter, dlatego gośćmi specjalnymi będą znani wielkopolscy sportowcy. Kibice sportowi i darczyńcy oraz wszyscy, którzy przyjdą w południe do pobiedziskiej hali sportowej będą mogli spotkać się z Szymonem Ziółkowskim, lekkoatletą, mistrzem olimpijskim i mistrzem świata i znakomitymi w przeszłości piłkarzami: Piotrem Reissem, Bartoszem Ślusarskim, Pawłem Wojtalą i Pawłem Bocianem. Rozmowy z gwiazdami polskich i zagranicznych stadionów poprowadzi znany dziennikarz sportowy Radia Poznań, Krzysztof Ratajczak.
Podczas imprezy będzie można podziwiać zmagania niepełnosprawnych sportowców, którzy udowodnią, że sport nie ma granic. Będzie można obejrzeć rugby na wózkach, podziwiać tenisowe talenty osób na wózkach i niewidomych, zumbę w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Niepełnosprawni na wózkach zaprezentują również swoje zdolności taneczne. W programie przewidziano także zabawy i konkurencje dla rodzin, warsztaty z jogi i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Cd. czytaj na str. 2

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz