Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27


Na godz. 20 zaplanowano Światełko do nieba. W tym roku nie będzie pokazu fajerwerków. Organizatorzy przygotowali zimne ognie, które będą rozdawane i zapalone przed Zamkiem.
Przez cały dzień, od godz. 10 do 20, w Sali Wielkiej CK Zamek ludzie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekać na chętnych chcących oddać krew. W zeszłym roku zgłosiło aż 268 osób i udało się zgromadzić 120 litrów krwi.
Licytacje
Od godziny 16 do 20 w Sali Wystaw na piętrze, gdzie mieści się Sala Wielka odbędą się licytacje, bez których nie może się obyć żaden z dotychczasowych 27 finałów. Jak co roku Prezydent Miasta Poznania przekazał rzeczy na ten cel. Wylicytować będzie można między innymi specjalny medal pokryty 24-karatowym złotem, który otrzymało ponad 20 tysięcy biegaczy podczas poznańskiego Biegu Niepodległości. Przeznaczony na aukcję egzemplarz Jacek Jaśkowiak dostał od organizatorów tego biegu podczas tegorocznej Poznańskiej Gali Sportu.
Nie zabrakło również przedmiotów związanych z miastem, jak: specjalna edycja gry „Monopoly Poznań”, koszulki „Wolne Miasto Poznań”, czy okolicznościowe złote karty PEKA. Prezydent na licytację przeznaczył również Kalendarz Trzech Religii oraz książkę – wywiad rzekę „Dżej Dżej”. Wszystkie te rzeczy są z podpisem Jacka Jaśkowiaka.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz