Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27


W całym Poznaniu kwestować będzie około 3 tysięcy wolontariuszy. Wszyscy, którzy posiadają identyfikator będą mogli tego dnia jeździć komunikacją miejską za darmo.
Jak co roku poznański finał WOŚP odbywać się będzie w Zamku i przed nim. W programie organizowanym wspólnie ze sztabem przy Politechnice Poznańskiej znalazły się m.in. koncerty, licytacje, stoiska służb mundurowych, punkt krwiodawstwa, animacje dla dzieci i całych rodzin oraz tradycyjne Światełko do nieba.
W Zamku i przed nim
Na pl. Adama Mickiewicza, od godz. 10 do 16, zaprezentują się m.in. Grupa Rekonstrukcji Cywilno-Militarnej Semper Fidelis, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna i Straż Miejska Miasta Poznania. Ustawiony też tam będzie dmuchany tor przeszkód, na którym każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił. W tym samych godzinach posłuchać będzie można także występu zespołów muzycznych: Mały Fragment Rzeczywistości, NailiaH, Eleanor Gray, SGM, Negativ i Arktyka.
Tradycyjnie w samo południe wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Trasa prowadzić będzie północną nitką ul. Św. Marcin, ale bieg nie będzie miał formy rywalizacji. Chodzi o zwrócenie uwagi na poważną chorobę, jaką jest cukrzyca.
Po biegu, ok godz. 13, również na północnej nitce ul. Św. Marcin, będzie można obejrzeć pokaz klasycznych samochodów, w tym oczywiście nieśmiertelnych maluchów, czyli fiatów 126p.
O godz. 16:15 przed Zamkiem rozpoczną się koncerty. Wystąpią zespoły: Rock Imagination, Gra Sów i Krambabula. Gwiazdą wieczoru, która pojawi się na scenie o godz. 19:15 będzie Łona i Webber. Ten szczeciński duet prezentuje niebanalny styl, pełen inteligentnego humoru, słownych gier i zręcznych puent.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz