Wielka Orkiestra zagrała w Poznaniu! (ZDJĘCIA)


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złapała w Poznaniu wiatr w żagle – tylko w sztabie Ławica do godz. 20 udało się już zebrać prawie 70 tys. zł. Podczas 28. Finału na ulice miasta wyszły setki wolontariuszy, kwestował również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Liczenie datków wrzuconych do puszek nadal trwa.


W tym roku WOŚP zagrała pod hasłem „Wiatr w żagle” – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Poznański Finał po raz pierwszy miał miejsce terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dwóch ogromnych halach MTP nie zabrakło atrakcji dla poznaniaków w każdym wieku, a koncerty na scenie przyciągnęły setki mieszkańców miasta.

W hali nr 1 można było spróbować swoich sił w królewskiej grze i zmierzyć się w symultanie szachowej z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania. Na poznaniaków czekały tam również strefy: warsztatowa, sportowa, animacyjna i zdrowia. Halę nr 2 opanowali strażacy i ratownicy medyczni – można tam było obejrzeć pokaz – symulację akcji ratunkowej po wypadku samochodowym oraz pod okiem specjalistów nauczyć się skutecznej reanimacji na profesjonalnych fantomach.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz