Wielka Gala Krwiodawstwa i zbiórka krwi w Starostwie Powiatowym


Bezinteresownie, często pozostając anonimowi, ratują życie innym. Dlatego tak bardzo zasługują na uznanie. Wyjątkowe zaangażowanie krwiodawców z podpoznańskich gmin zostało docenione na Wielkiej Gali Krwiodawstwa. Po raz piąty ponad 40 osób zostało wyróżnionych specjalnymi statuetkami. Także dziś od rana przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Poznaniu prowadzona była akcja zbiórki krwi, podczas której zebrano 7,5 l tego cennego leku. Galeria zdjęć z Wielkiej Gali Krwiodawstwa na końcu publikacji.

– Postawa wszystkich krwiodawców zasługuje na wyróżnienie, dają oni bowiem swym działaniem nadzieję i szansę na powrót do zdrowia tym, którzy tego najbardziej potrzebują, a niejednokrotnie ratują im życie – mówił podczas wręczania statuetek Jan Grabkowski, starosta poznański.  – Dlatego przy okazji Gali organizujemy też zbiórkę krwi, jako formę podziękowania i jednocześnie docenienia bezinteresownej postawy krwiodawców.

Od wtorkowego poranka przed budynkiem Starostwa Powiatowego stał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

– 7,5 litrów zebranych podczas wtorkowej akcji to zadowalający wynik, choćby z uwagi na długi weekend, który jest za nami. Z roku na rok pobór krwi się zwiększa. Z uwagi na postęp medycyny zapotrzebowanie na ten drogocenny płyn także rośnie. W ciągu roku, na podobne akcje nasze krwiobusy wyjeżdżają ponad 800 razy –  mówi Michał Sokołowski z poznańskiego centrum.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz