Więcej niż blues…


Po występie dwudziestokilkulatków na scenie pojawi się grupa, która świętuje w tym roku 30-lecie działalności: legendarna Zdrowa Woda. Dokładnie trzy dekady temu zespół został laureatem festiwalu Rawa Blues, na którym pojawiał się potem wielokrotnie. Na początku lat 90. muzycy grupy współtworzyli pierwsze akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trzykrotnie grali na Przystanku Woodstock, występowali także w Jarocinie, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, festiwalach Muzyczny Camping, Blues nad Bobrem, Fama i wielu, wielu innych. Zdrowa Woda ma w dorobku 8 studyjnych płyt, w tym jedną nominowaną do Fryderyka w kategorii „Album roku – muzyka tradycji i źródeł”.

Gwiazda wieczoru przyjedzie do Lusowa z Budapesztu. To na wydziale jazzu tamtejszej Akademii Muzycznej narodziła się grupa Mörk, którą stworzyli niezwykle wszechstronni muzycy. Potrafią płynnie przejść od bluesa, przez soul, funk i jazz aż po hip hop. Ich debiutancki album „You Are Free to Choose” zrobił spore zamieszanie na Węgrzech i zaprowadził na festiwale w Holandii, Estonii, Niemczech, Czechach i w Polsce. W tym roku ukazać ma się druga płyta artystów, którzy swoimi energetycznymi i ekspresyjnymi koncertami zdobywają serca nie tylko fanów bluesa.

Po występie Węgrów, festiwal powróci na scenę Val di Sole. Finałowy koncert zagra grupa Blueska. Zespół, którego liderem jest wokalista i gitarzysta Andrzej Przerwa, współtworzą: Krzysztof Gąszewski (harmonijka), Tomasz Chojnacki (bas) i Kamil Stachowiak (perkusja). Artyści nie tylko zagrają ostatni tego dnia koncert, ale i zaproszą do wspólnego muzykowania podczas jam session, który zakończy BLusowo 2018.

Festiwal to jednak nie tylko koncerty: przez cały czas działać będą stoiska gastronomiczne, a przy małej scenie od godz. 13 Dziecięca Strefa Artystyczna. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.

Jarek Krawczyk

Fot. Materiały prasowe

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz