Więcej niż blues…


Potem na scenę wkroczy Francis Tuan. To projekt założony przez lidera zespołu Katedra, Fryderyka Nguyena, który odważnie miesza współczesną technikę i loopery z wykorzystywaniem instrumentów z lat 60. i 70. oraz etnicznych instrumentów z Wietnamu. W styczniu ubiegłego roku ukazał się jego pierwszy minialbum, „Poems”, zawierający muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów. Z tym repertuarem Francis Tuan odwiedził m. in. Open’er Festival, Spring Break i Slot Art Festival. Na scenie towarzyszy mu zwykle zespół w składzie: Ajda Wyglądacz (gitara basowa, chórki) I Paweł Drygas (perkusja, chórki).

Od samego początku, nieodłącznym i bardzo ważnym elementem festiwalu jest finał konkursu dla obiecujących zespołów bluesowych. W ciągu dwóch godzin będzie można posłuchać czterech wykonawców z całej Polski, którzy powalczą o Grand Prix, nagrodę w wysokości 2500 zł. Przyzna ją jury, któremu przewodniczyć będzie znany dziennikarz Radia Poznań i znawca bluesa – Ryszard Gloger.

Tuż po przesłuchaniach konkursowych na scenie zamelduje się rekordzistka pod względem występów na festiwalu BLusowo: Joanna Pilarska. Popularna JoPil, która jest mieszkanką Tarnowa Podgórnego, zaprezentuje program całkowicie inny, niż w ubiegłym roku. Namiastkę nowego materiału songwriterki, gitarzystki i wokalistki, czyli singel „A Long Way from You” można już odnaleźć w muzycznych serwisach. Premierowe utwory i nowe aranżacje starszych piosenek wykona ze swoim nowym, sześcioosobowym zespołem. Koncerty „u siebie” mają niepowtarzalny klimat, tym bardziej nie można przegapić jej występu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz