Więcej niż blues…


…takim hasłem można określić program ósmej edycji festiwalu BLusowo. Odbędzie się on 25 sierpnia, a na dwóch scenach uczestnicy doświadczą sporych kontrastów. Patronat  od pierwszej edycji festiwalu sprawuje portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Wśród wykonawców będą i młodzi, i doświadczeni. Zagrają grupy typowo bluesowe i takie, które z tego gatunku czerpią inspiracje, lecz nie zamykają się w sztywnych ramach. Tradycyjnie, nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin i hitu ostatniej edycji – warsztatów tańca bluesowego.

To od nich rozpocznie się program tegorocznego BLusowa, nad którym patronat od pierwszej edycji sprawuje „Nsz Głos Poznański”. Już o godz. 13 pod sceną przy ośrodku Val di Sole zajęcia taneczne poprowadzi Hanna Paulouskaya. To doświadczona i rozmiłowana w bluesie tancerka, która potrafi swoją pasją zarazić nawet mniej tanecznie usposobionych widzów.

Pierwszy z występów będzie solidną dawką energetycznej muzyki. Na scenie pojawi się, obchodzący w tym roku 10-lecie działalności, zespół Mean Machine. Poznaniacy, którzy 5 lat temu byli finalistami festiwalowego konkursu, wydali właśnie świetnie przyjętą płytę „Ogrody Salomona”. Album nagrany w (specjalizującym się w analogowych brzmieniach) Vintage Records Studio, przynosi solidną dawkę klasycznego bluesowego, hard-rockowego i momentami psychodelicznego grania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz