Wicemistrz świata z AWF w Poznaniu

Student Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego Wojtek Mroczyński został wicemistrzem świata w Formuła Windsurfing (do 75 kg).

– Dzięki takim osiągnięciom wiem, że ciężka praca, którą poświęcam, aby się przygotować do sezonu co roku i do zawodów nie idzie na marne i daje bodziec rozwojowy na kolejne lata – powiedział Wojtek  po powrocie do kraju.

Miasto Liepaja na Łotwie okazuje się szczęśliwym miejscem dla Wojtka Mroczyńskiego – zawodnika w klasie Formuła Windsurfing (POL-48). W zeszłym roku zdobył tam wicemistrzostwo Europy, w tym roku wicemistrzostwo Świata, oba w klasyfikacji light weight (do 75 kg).

Polscy zawodnicy przebywali na Łotwie przez ostatnie dwa tygodnie. Międzynarodową rywalizację rozpoczęli 17 sierpnia od Pucharu Bałtyku, w którym Wojtek zdobył III miejsce w ogólnej klasyfikacji. Do regat zgłosiło się 77 zawodników. Od 20-26 sierpnia w tym samym miejscu odbyły się mistrzostwa świata. W zawodach wystartowało łącznie 120 zawodników z całego świata. Wojtek zdobył srebrny medal w swojej kategorii wagowej (do 75 kg).

Wojtek ma plany na kolejne sukcesy. – W kat. light weight jestem już bardzo blisko, aby zdobyć mistrzostwo, lecz na tym nie kończą się moje ambicje. Moim kolejnym celem jest mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Do tego właśnie tytułu zamierzam dążyć – mówi. Ale ma też plany jeszcze na ten sezon.

– Do końca sezonu zostały jeszcze dwa Puchary Polski, w których zamierzam wystartować i potem czeka mnie krótka przerwa od zawodów. Poświęcę ją na naukę i na przygotowania fizyczne – zdradza.

Wojtek w tym roku skończył studia licencjackie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W czerwcu obronił pracę dyplomową. Dzięki indywidualnej organizacji studiów, jaką zapewniła mu uczelnia, może dostosować terminy egzaminów do harmonogramu zawodów. Zamierza kontynuować naukę na studiach magisterskich na AWF.